ŻAŁOBA NARODOWA.

Data dodania: 2006.02.02 00:00

Dyrektorzy Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół nr 2 ze względu na żałobę narodową odwołali studniówki. Wczoraj po południu zawalił się dach Międzynarodowych Targów Katowickich. Ponad 60 osób nie żyje.

Dyrektor ZSZ Paweł Długoborski zapewnia, że studniówka odbędzie się w przyszłą niedzielę, o tej samej godzinie i, jak zaplanowano, również w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Ustalono również, kiedy obędzie się studniówka uczniów Zespołu Szkół nr 2. Jak mówi dyrektorka Urszula Kuchcińska, bal odbędzie się 12 lutego o godzinie 19.00.

W sobotę o godz. 17.15 zawalił się dach jednego z pawilonów na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich.
- W katastrofie zginęło co najmniej 60 osób, a pod gruzami są wciąż ciała ludzi - poinformował dowodzący akcją ratowniczą komendant śląskiej straży pożarnej Janusz Skulich.
Psy szkolone do odnajdywania ludzi w gruzach, które skierowano na rumowisko zawalonej hali targowej w Katowicach nie wskazały miejsc, gdzie mogliby znajdować się żywi ludzie - poinformował rzecznik wojewody śląskiego Krzysztof Mejer.
Dodał, że w tej sytuacji ratownicy powracają do przeszukiwania rumowiska i usuwania z niego tych elementów zawalonej konstrukcji, które są w stanie ruszyć bez użycia ciężkiego sprzętu i narażenia całości na dalsze zawalenie.
Psy nie wskazały również miejsc położenia zwłok. Strażacy znają kilka takich miejsc, nie mogą tam jednak na razie dotrzeć, aby wydobyć ciała.


Katarzyna Enerlich
facebook
pinterest