11. Przegląd Teatrów Amatorskich

Data dodania: 2007.10.05 00:00

„…całą duszą związana z teatrem, uświadomiła nam jak wiele zła jest na świecie, jak ważna jest więź między ludźmi, ona pierwsza zrozumiała, że dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu …” (Mańja o Kasi)

Słowa te stały się mottem Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal, który odbędzie się 23 listopada w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Jego ideą jest uczczenie pamięci tragicznie zmarłej członkini mrągowskiego Teatru Mańja – Kasi Kowal, propagowanie kultury teatralnej wśród dzieci i młodzieży, stworzenie instruktorom teatralnym i młodym aktorom z województwa warmińsko – mazurskiego możliwości prezentacji i wymiany doświadczeń, czerpanie radości z “zabawy w teatr” i możliwość podzielenia się nią z innymi.

Od kilku lat postanowiliśmy nagradzać zespoły wyróżniające się poziomem artystycznym, szczególną, ciekawą interpretacją. W tym roku najlepszy zespół Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal otrzyma nagrodę pod nazwą “PTAKK ”.

Warunkiem uczestnictwa w Przeglądzie jest nadesłanie na adres organizatora karty zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do 9 listopada 2007 r. Regulamin oraz karta zgłoszenia dostepne są w Centrum Kultury i Turystyki.

W przypadku pytań prosimy o kontakt - Edyta Chrostek tel. (089) 743 34 71.

facebook
pinterest