Kawa czy herbata na regatach

Data dodania: 2008.08.26 12:54

Regaty, pokazy ratownictwa, konkursy i koncerty – to tylko niektóre z atrakcji programu PGNiG Bezpieczne Mazury. Gospodarzami akcji będą Iwona Szymalla i Paweł Pochwała z TVP1. Oni też poprowadzą w piątek program Kawa czy herbata – prosto z mrągowskiego mola.

Pokazy i pomoc
PGNiG Bezpieczne Mazury to ogólnopolska kampania informacyjna, realizowana w ramach Żeglarskiego Pucharu Polski Delphia 24 CUP.
- Ideą akcji jest informowanie społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania na wodzie, a także popularyzowania postaw proekologicznych, troski o czystość jezior mazurskich i promowania regionu Warmii i Mazur – mówią organizatorzy. Przez całe lato regaty odbywały się w najatrakcyjniejszych miejscowościach na Warmii i Mazurach: Olecko, Węgorzewo, Wilkasy k/Giżycka, Ryn, Ostróda, a zakończenie odbędzie się 30-31 sierpnia w Mrągowie.
Odbędą się również pokazy udzielania pierwszej pomocy. W programie przewidziane są również liczne atrakcje i koncerty gwiazd. Ogólnopolska kampania uzyskała patronat honorowy Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Jacka Protasa, miast: Olecka, Węgorzewa, Wilkas, Rynu, Ostródy i Mragowa. Wsparli ją również Polski Związek Żeglarski,  WOPR,  PGNiG Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz partnerzy komercyjni  m.in. Delphia Yachts, Henri Lloyd, Berghoff.  Gościem specjalnym PGNiG Bezpieczne Mazury jest Volvo Ocean Race.

Kawa czy herbata na mrągowskim molo
W piątek na mrągowskim molo odbędzie się nagranie programu Kawa czy herbata. Całość poprowadzą Iwona Schymalla i Paweł Pochwała. Wśród gości programu będzie burmistrz Otolia Siemieniec, mrągowski zespół Country Band, założony przez Mariusza Garnowskiego oraz mrągowscy trenerzy Małgorzata i Andrzej Piaseccy i ich żeglujące dzieci Sara i Patryk, olimpijczyk z Pekinu. Ambasadorami kampanii są: Krzysztof Baranowski - wybitny żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz, nauczyciel i manager. Jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską oraz Łukasz Komornicki – kierowca rajdowy i żeglarz, kilkukrotny uczestnik rajdu Paryż – Dakar. Zajął 14 miejsce i to jak dotąd najlepszy wynik Polaków w kategorii samochodów w tym legendarnym rajdzie). Zajął również 5 miejsce w Pucharze Świata. Jako żeglarz zdobył, między innymi, dwukrotnie mistrzostwo świata w klasie MICRO (1987-1988).


Katarzyna Enerlich


Program:
 
29 sierpnia 2008 – piątek - Molo przy skwerze Jana Pawła II 06.00 - 08.00 - Kawa czy herbata? - transmisja na żywo - Prowadzenie: Iwona Schymalla i Paweł Pochwała

30 sierpnia 2008 – sobota - Molo przy skwerze Jana Pawła II
11.00 - Uroczyste otwarcie regat „PGNiG BEZPIECZNE MAZURY” DELPHIA 24 CUP
11.00 - 19.00 - BAJKOLANDIA DLA DZIECI
12.00 - 15.00 – Regaty „PGNiG BEZPIECZNE MAZURY” DELPHIA 24 CUP - komentarz na żywo: Paweł Pochwała
12:00 – Pokaz ratownictwa WOPR
12:30 – Pokaz ratownictwa FALCK
13.00 - Pokaz kulinarny drużyny BERGHOFF- a z oceną jury degustacyjnego
13:30 – Konkurs ekologiczny dla dzieci EUROPE DIRECT

Amfiteatr nad jeziorem Czos - KONCERTY17:30 – Zespół „HOLLAND”
18:30 – Zespół „AFROMENTAL”
20:00 – Pokaz mody żeglarskiej HENRI LLOYD
20.30 - Koncert GOSI ANDRZEJEWICZ

31 sierpnia 2008 – niedziela - Molo przy skwerze Jana Pawła II
11.00 - 14.00 – Regaty „PGNiG BEZPIECZNE MAZURY” DELPHIA 24 CUP - komentarz na żywo: Paweł Pochwała
11.00 - 17.00 - BAJKOLANDIA DLA DZIECI
12:30 – Konkurs ekologiczny dla dzieci EUROPE DIRECT
13:00 – Gotowanie z dziećmi DRUŻYNY BERGHOFF-a
15.00 – WIELKI FINAŁ
ZAKOŃCZENIE REGAT „PGNiG BEZPIECZNE MAZURY” DELPHIA 24 CUP (pokaz mody HENRI LLOYD, ogłoszenie wyników regat, wręczenie pucharów i nagród)

facebook
pinterest