JARMARK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Data dodania: 2008.11.12 15:41

HOHO WESOŁYCH ŚWIĄT!
JADĘ DO MRĄGOWA TROCHĘ POD PRĄD
BLASK KOLOROWYCH ŚWIATEŁEK I BIEL ŚNIEGU
ZMUSZA MNIE DO PAKOWANIA PREZENTÓW DLA WAS W BIEGU
JARMARK ŚW. MIKOŁAJA NA PLACU UNII EUROPEJSKIEJ WYROŚNIE...
FOLK KAPELA, TEATR QFER I ZESPÓŁ KRYWAŃ TO NASI GOŚCIE
HOHO DRODZY MRĄGOWIANIE
WRAZ ZE SWOIMI ELFAMI PRZYJADĘ DO WAS
6 GRUDNIA WIELKIMI SANIAMI
PREZENTÓW MAM DLA WAS BEZ LIKU
BURMISTRZ MIASTA
CENTRUM KULTURY I TURYSTYKI
ORAZ RADIO WAMA
POMOGLI MI W ORGANIZACJI TEGO KRAMIKU


Zapraszamy na...

JARMARK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
6 grudnia 2008
w godz. 10.00 - 17.00
na placu Unii Europejskiej


Scenki bożonarodzeniowe, koncerty, spektakle i zabawy dla dzieci oraz mnóstwo świątecznych atrakcji złożą się na program artystyczny Jarmarku. Zapewne odwiedzi nas najprawdziwszy Święty Mikołaj z workiem prezentów dla wszystkich dzieciaków... Zadbamy też o świąteczne stoły - pojawią się ozdoby stołu wigilijnego, smakowite wypieki i tradycyjne przysmaki kulinarne. Tu powietrze pachnieć będzie choinką i cynamonem, a w tle ulicznego gwaru rozbrzmiewać będą kolędy.


Program JARMARKU


10.00
muzyka świąteczna

11.00
prezentacja najciekawszych scenek bożonarodzeniowych w wykonaniu uczniów mrągowskich szkół – podsumowanie konkursu, podsumowanie konkursu szkolnego na szopkę świąteczną

12.00 Folk Kapela

13.00 Teatr Qfer - spektakl “Przyszła zima śniegu ni ma”

15.00
podsumowanie konkursów: najpiękniejszy stroik oraz najsmaczniejszy wypiek świąteczny

15.15
koncert zespołu KRYWAŃ

16.30
pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Estelost


Organizatorzy:

Burmistrz Miasta Mrągowa

Centrum Kultury i Turystyki

Radio WaMa


Jarmark Świętego Mikołaja zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury.

 
Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej możliwości zaprezentowania się i sprzedaży swoich towarów wszystkich handlowców, rękodzielników, gospodarstwa agroturystyczne z ofertą upominków, kosmetyków, zabawek, biżuterii, wyrobów artystycznych, dekoracji, ozdób choinkowych oraz wszystkiego, co jest potrzebne do stworzenia wyjątkowego nastroju tych wspaniałych świąt. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z Centrum Kultury i Turystyki.

 


 

 

Podczas planowanego na 6 grudnia Jarmarku Świętego Mikołaja będzie okazja do pomocy małym Pacjentom z Kliniki Onkologii w Instytucie Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka. Na specjalne stoisko ze świątecznymi kartkami zapraszać będzie Zielonobrody Mikołaj. Kartki wykonane zostaną przez Małych Pacjentów, czyli Zielone Dzieci. Nad całością czuwa Fundacja Nasze Dzieciaki.

Świąteczne kartki w Klinice Onkologii już powstają. Mali Pacjenci otrzymali bowiem z Mrągowa specjalne zaproszenia do wspólnej zabawy. Osobiście przekazała je Zofia Wojciechowska z Kwiaciarni ZOSIA, twórczyni wielu warsztatów artystycznych. Pani Zosia razem z dziećmi frotażuje (specjalna technika artystyczna, polegająca na odbijaniu przedmiotów o wyraźnej fakturze na powierzchni papieru. Wybrane przedmioty nakrywamy kartką papieru i pocieramy ją grafitem lub kredką woskową). Prace wykonane w ramach tych Zielonych Warsztatów trafiły między innymi do muzyków grupy FEEL podczas koncertu, który odbył się w listopadzie w Szczytnie. Zielone Dzieciaki z radością przyjęły zaproszenie do wykonania kartek. Jak mówi pani Zosia, dzieci już tworzą swoje małe dzieła sztuki.

Specjalne stoisko z ich kartkami będzie działało podczas Jarmarku Świętego Mikołaja 6 grudnia. Zielonobrody Mikołaj zachęcać będzie wszystkich do zakupu. Pieniądze, wrzucane do specjalnej zielonej skarpety, trafią do Fundacji Nasze Dzieciaki, wspierającej dzieci z Kliniki Onkologii przy Instytucie Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka.
- Każdy z nas może wesprzeć tę inicjatywę - zachęcają do udziału w Jarmarku i wsparcia Fundacji organizatorzy.

Można pomóc również w inny sposób. Jedno z Zielonych Dzieciaków, Liza Nowicka z pobliskiego Kadzidła, cierpiąca na bardzo rzadkie schorzenie, potrzebuje krwi grupy O Rh
- Liczymy na to, że znajdzie się ktoś, kto zechce pomóc Lizce, czyli naszej zielonej dziewuszce - mówi pani Zosia, która spotkała się w ten weekend z dziewczynką.
Mama Lizy, Bożena Nowicka, ma również nadzieję, że na nasz apel odpowiedzą osoby, chcące pomóc. Podajemy nr telefonu do Pani Bożeny: 519 168 920.


Katarzyna Enerlich

facebook
pinterest