Mrągowo najaktywniejsze w Regionie

Data dodania: 2008.11.04 12:38

Mrągowo jest ósmą gminą w Polsce w konkursie na najaktywniejszą gminę, realizującą projekty współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej w ramach ZPORR. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się w czwartek 30 października na Zamku Królewskim w Warszawie. Obecna na niej była Burmistrz Otolia Siemieniec.

W konkursie podsumowana była aktywność gmin w realizacji projektów, organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego – Instytucję Zarządzająca Zintegrowanym Programem Regionalnego 2004-2006. Wyniki konkursu ogłoszone zostały podczas konferencji „ZPORR 2004-2006. Tak wiele dla tak wielu”. Komisja konkursowa brała pod uwagę wartość wsparcia pozyskanego ze środków europejskich w przeliczeniu na jednego mieszkańca, liczbę i różnorodność zrealizowanych projektów. Laureatami konkursu zostali: Uniejów, Janów Lubelski, Puławy i Lądek Zdrój, natomiast Mrągowo znalazło się w gronie miast wyróżnionych obok Żyrardowa, gminy Dębica i Oleśnicy, jako jedyne miasto warmińsko – mazurskiego, wyróżnione w rankingu.

Burmistrz Otolia Siemieniec odebrała statuetkę z rąk premiera Donalda Tuska. W uroczystościach wzięli udział również: Minister Rozwoju Regionalnego, przedstawiciele Komisji Europejskiej, zajmujący się projektami unijnymi, unijni eksperci oraz wojewodowie, marszałkowie i burmistrzowie miast. Na zakończenie odbyła się prezentacja najciekawszych zrealizowanych projektów - spośród mrągowskich wybrane zostało Miasteczko Westernowe Mrongoville, jako inwestycja o szczególnym charakterze.


Katarzyna Enerlich
Fot. Andrzej Ring

facebook
pinterest