Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach 90. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W programie uroczystości miejskich w dniu 11 listopada:
godz. 10.30 Uroczysta Msza Święta w Kościele św. Wojciecha
godz. 11.45 Przejazd starych pojazdów wojskowych ulicami miasta (zakończenie - plac na terenie byłej jednostki wojskowej, poczęstunek wojskową grochówką)
godz. 17.00 Centrum Kultury i Turystyki
Okolicznościowa prelekcja
Wręczenie nagród laureatom konkursu szkolnego
Wręczenie statuetek Niezapominajek osobom zasłużonym dla Mrągowa
Koncert Kwartetu Smyczkowego AVISTA Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej
Pokaz sztucznych ogni (przed Centrum Kultury i Turystyki)
Obchodom towarzyszy cykl imprez kulturalnych: koncerty, spektakle, filmy, wystawy oraz sportowych.
IMPREZY 6-10 listopada
Centrum Kultury i Turystyki
6 listopada godz. 8.30 i 11.30 Kino Zodiak - film “Przedwiośnie”
8 listopada godz.17.00 Koncert Szkolnej Orkiestry Kameralnej PSM I Stopnia z Olecka, pod dyrekcją Tomasza Wawrzyńca Gawrońskiego
9 listopada godz. 19.00 KONCERT - RENATA PRZEMYK Akustik Trio (bilety 25,20,15 zł do nabycia w CKiT)
10 listopada godz. 18.00 Spektakl Teatru Mańja - Mirsha Norman “Dobranoc Mamo”, reż. Sebastian Badurek
Wystawy okolicznościowe - 90. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
Ponadto:
7 listopada godz. 16.30 Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Mrągowie
Koncert w wykonaniu uczniów Szkoły
9 listopada godz. 19.00 Kościół św. Rafała Kalinowskiego
Koncert “Requiem Aeternam” w wykonaniu: Szkolnej Orkiestry Kameralnej PSM I Stopnia w Olecku (dyrygent Tomasz Wawrzyniec Gawrński), Żeńskiego Chóru “La Presto” z ZSZ 2 w Szczytnie (dyrygent Joanna Gawryszewska), Chóru PSM I Stopnia w Mrągowie i Mrągowskiego Chóru Schola Vocale (dyrygent Cezary Nowakowski)
10 listopada godz. 11.00 Rajd pieszy “Azymut niepodległość” (zbiórka przy Komendzie Hufca ZHP, ul. Kopernika 2c)
Imprezy sportowe:
4 listopada godz. 14.20 Liceum Ogólnokształcące Piłka siatkowa chłopców
6 listopada godz. 15.00 ZS nr 1, ul. Kopernika 2 Piłka siatkowa dziewcząt
godz. 15.30 Liceum Ogólnokształcące Piłka koszykowa chłopców
7 listopada godz. 10.00 Park Sikorskiego Sztafetowe biegi przełajowe szkół Powiatu Mrągowskiego
godz. 16.00 ZS Nr 1, ul. Bohaterów Warszawy Otwarty Turniej Tenisa Stołowego
9 listopada godz. 10.00 Restauracja Patria, ul. Wojska Polskiego Turniej Brydża Sportowego Parami im. Edmunda Skrzypczaka