Centrum Kultury i Turystyki zaprasza na niezwykły koncert...
Po raz pierwszy w Mrągowie zaśpiewa Lidia Pospieszalska
z towarzyszeniem znakomitego zespołu.
4 kwietnia, godz. 19.00
sala widowiskowa CKiT



Lidia Pospieszalska 
Wielkopolanka. W zamierzchłych czasach studiiowała geografię na UAM-ie w Poznaniu i wokalistykę na wydziale Jazzu AM w Katowicach. Komponuje muzykę i śpiewa w wielu formacjach i projektach. Jej kompozycje znajdują się m.in. na płytach zespołów New Life’m, Deus Meus czy Zakopower a utwory współkomponowane z Marcinem Pospieszalskim wykonywali m.in. Kinga Preiss, Mietek Szcześniak, A. M. Jopek. Można ją usłyszeć razem z  Deus Meus,  na Kolędach Rodziny  Pospieszalskich, Raz, dwa, trzy, Tie-break, Angeliką Korszyńską - Górny, Full Power Spirit, Yanina, Justyną Steczkowską. Brała  udział w koncertach, których producentem muzycznym był Marcin Pospieszals (telewizyjne koncerty "Papieskie", koncert "Muzyka Źródeł" w Teatrze Wielkim, koncerty "Jednego Serca, Jednego Ducha" w Rzeszowie ,"Victoria Częstochowska"....) Wraz z mężem Marcinem kieruje małą scholą przy Częstochowskiej Katedrze. Prowadzi warsztaty muzyczne organizowane przez wspólnotę "Dobry Duch, Dobra Muzyka" u boku takich wokalistów jak Basia Włodarska, Viola Brzezińska, Natalia Niemen. Jej marzenia to własny dom z ogródkiem i klubowe koncerty. Pasja to: muzyka, przyroda, krajobraz i jego historia, chodzenie po górach, pływanie, architektura.

Skład zespołu:
Marcin Pospieszalski – bas
Tomasz Basiuk – piano
Zuzanna Tomaszewska – flet poprzeczny
Kamil Cudzich – perkusja
Łukasz Kluczniak – saxofon altowy
Daniel Pomorski – trąbka

Marcin Pospieszalski
Basista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Pochodzi ze znanej muzycznej rodziny Pospieszalskich. Marcin uczył się gry na skrzypcach, a w liceum muzycznym grał już w big bandzie na gitarze basowej. Ukończył studia w zakresie aranżacji i kompozycji na Wydziale Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach.  Grał i nagrywał z wybitnymi polskimi muzykami jazzowymi m.in.: z Michałem Urbaniakiem, Tomaszem Stańko miał także okazję współpracować ze znanymi amerykańskimi muzykami jazzowymi m.in. z Randy Breckerem, Jimem Beardem, gitarzystami Deanem Brownem, Frankiem Gambale, Hiramem Bullockiem, perkusisitami Lenny White’m, Alphonso Mousonem, Paulem Vertico. Na rynku tzw. "muzyki chrześcijańskiej" udzielał się jako producent muzyczny płyt zespołu "Deus Meus" (Hej Jezu, Mój Jezus, Jahwe, Pieśniwielkopostne), jako współproducent płyt zespołów "New Life’m" i "Arka Noego", basista zespołu "2Tm 2,3" a także prowadząc warsztaty dla muzyków z zespołów uwielbienia i warsztaty muzyki liturgicznej. Wraz ze swoimi braćmi: Jankiem, Karolem i Mateuszem nagrał dwa albumy kolędowe: „Kolędy Pospieszalskich” i  "Najcieplejsze święta". www.marcinpospieszalski.pl
                                                       
Kamil Cudzich
Urodził się i  wychował się w małej górskiej wiosce, w Dursztynie. Mając tam dogodne warunki do muzykowania, w wieku 10 lat zaczął grać na perkusji w zespole z braćmi i tatą Robertem Cudzichem. Dzięki temu dość wcześnie, bo w wieku 15 lat udało mu się wejść do studia i nagrać pierwszą płytę, na której zaśpiewali m.in. Mietek Szcześniak, Jacek Dewódzki i Jorgos Skolias. W 2007 roku ukończył studia I stopnia na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu.

Zuzia Tomaszewska
Urodziła się  w Raciborzu 1983 r. Ukończyła PSM II stopnia w Rybniku w klasie fletu. Od 10 lat wraz ze swoimi przyjaciółmi tworzy zespół Przecinek, który w 2005 roku zdobywa nagrodę Grand Prix na Festiwalu Song of Songs. W latach 2004–2005 uczy się u Krzysztof Popek, który zaszczepia w niej miłość do brzmienia fletu altowego. Dziś kontynuuje swoją edukacje muzyczną we Wrocławskiej Szkole Jazzu pod okiem wybitnego saksofonisty Piotra Barona.

Daniel Pomorski
Urodził się w Częstochowie i również w tym mieście rozpoczął swą drogę muzyczną poprzez naukę w Szkołach Muzycznych. Swą wiedzę muzyczną doskonalił na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Jazzu  i Muzyki Rozrywkowej. Do tej pory współpracował z takimi artystami jak: Mateusz Pospieszalski,  Marcin Pospieszalski, Janusz Yanina Iwański, Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska, Ryszard  Rynkowski, Grażyna Łobaszewska, Justyna Steczkowska, Natalia Niemen,Piotr Baron oraz z takimi zespołami jak: Blum, Habakuk, The Crackers Band, Tumbao, Five o lock, Deus Meus, Maleo Reggae Rockers, Raz Dwa Trzy, Justyna Steczkowska, Full Power Spilit, New Life’m.

Łukasz Kluczniak
Gra na saksofonie altowym. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Z tym właśnie składem wygrywał konkursy jazzowe, koncertował w klubach i na festiwalach, a także nagrywał projekty autorskie, m.in. płytę "Chorały" z gościnnym udziałem kwartetu smyczkowego. Grał z Mazzolem, Wojtkiem Konikiewiczem, Locko Richterem, zespołami Drum Freaks Milo Kurtisa, Mucha Collective i Chromosomos (z tym zespołem znalazł się na amerykańskiej płycie "The Best of Polish Jazz 2005). W ankiecie Jazz Forum za 2000 rok znalazł się w czołówce polskich saksofonistów altowych.

Tomasz Basiuk
Urodził się w Zakopanem w wychowywał w Nowym Targu. W 2005 ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu. Poza jazzem porusza się również w stylistyce gospel, współpracując z chórami Joyful Voice, KGC cz też biorąc udział w warsztatach z udziałem czarnoskórych muzyków (Wayne Ellington, Rutch Lynch). Prowadzi kilka autorskich projektów wykonujących m.in. własne kompozycje: wraz z bratem trio jazzowe (Fragile),jazz rockowy Random Abstrakt, a ostatnio współtworzy zespół RGB-Soulowy. Koncertowałw  wielu europejskich krajach (Francja, Dania, Niemcy, Szwecja).

A oto opinie o płycie Inajie fanów Lidii - zaczerpnięte ze strony internetowej wokalistki, dają jednak pewien posmak jakości muzycznej. Muzyka Lidii Pospieszalskiej – to lekkie nuty jazzu z dodatkiem popu i folku. Razem z słowami piosenek tworzą niecodzienną radosną atmosferę. Bogate instrumentarium tworzy wrażenie przepysznej uczty. Producentem muzycznym płyty oraz kierownikiem muzycznym zespołu jest mąż Lidii - znany producent, basista i kompozytor – Marcin Pospieszalski. Na stronie internetowej www.lidiapospieszalska.com można usłyszeć piosenkę tytułową płyty „Inajie”. Koncert Lidii Pospieszalskiej to doskonała propozycja na każdy wieczór.

 „…Płytka od momentu, gdy ją nabyłam towarzyszy mi każdego dnia... jest bardzo przyjemna:) zanim ją kupiłam to wielokrotnie słyszałam utwór Inaije w radiowej trojce... i  pochłonął  mnie całkowicie- szczególnie te wokalizy, których jestem wielbicielką:) Ma pani wspaniały delikatny, subtelny, ciepły głos... Teksty są wspaniałe!! Mam nadzieje, że niebawem będę mogła na jakimś koncercie posłuchać ponownie pani cudnego śpiewu...

„...dawno tak pięknych dźwięków nie słyszałam... a które nie są tylko pustymi dźwiękami, bo pomiędzy nimi obecna dojrzałość i wrażliwość, chyba tak bardzo zatracana w dzisiejszym świecie... szczególnie podoba mi się "Inaije" i "Płomieniu drżyj.. .dotknęły gdzieś głęboko...Twoja płyta jest jakimś takim powiewem, a może nawet uosobieniem wiosny tegorocznej... i nawet nie tyle tej kalendarzowej ,co bardziej tej co zakwitła gdzieś w środku mnie...



Bilety: 25 zł (I miejsca), 20 zł (II miejsca)


Sprzedaż zorganizowana dla firm i instytucji (fakturowana) - 10% upustu.


Informacja, sprzedaż i rezerwacja biletów w Centrum Kultury i Turystyki: poniedziałek - piątek w godz. 10.00-17.00 - punkt xero, tel. 741 34 66, po godz. 18.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00-22.00 - portiernia CKiT, tel. 743 34 73