Dzień Ziemi w Mrągowie

Data dodania: 2009.04.07 08:45

Przed nami Dzień Ziemi, który w Polsce będziemy obchodzić po raz dwudziesty. Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie każdego roku aktywnie włącza się do obchodów tego święta zapraszając do współpracy mrągowskie placówki oświatowe oraz fundacje i organizacje ekologiczne.

W tym roku akcję realizować będziemy pod hasłem: BLIŻEJ ZIEMI.


22 kwietnia
amfiteatr przy pl. Unii Europejskiej


W programie  znajdą się występy artystyczne grup ekologicznych z przedszkoli oraz szkół podstawowych, a także turnieje wiedzy o przyrodzie. Będą one okazją do przekazania informacji dotyczących ochrony środowiska i kolportażu materiałów promocyjnych.

Impreza zaczyna się już o 9.00 rano, kiedy to młodzież ma szansę stworzenia scenografii metodą graffiti, która ozdabiać będzie scenę w czasie trwania imprezy.
Uroczyste otwarcie święta ziemi nastąpi o godzinie 10.00.
W programie przewidujemy prezentacje artystyczne w wykonaniu:
- Przedszkola “Stokrotka”
- ZS nr 4
- Szkoły Mistrzostwa Sportowego
- Zespołu Szkół Zawodowych


Między poszczególnymi prezentacjami odbędą się quizy i zabawy z udziałem dzieci i młodzieży. Odbędzie się także konkurs plastyczny “Obrazy sypane ziemią”, którego rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec imprezy. Podczas imprezy uczestnicy będą mogli pomalować twarz i ozdobić koszulkę motywami roślinnymi.
Podczas imprezy rozbrzmiewać będą "rytmy ziemi". Wystąpi grupa bębniarzy z Biskupca.

W ramach obchodów Dnia Ziemi w szkołach i przedszkolach ogłoszony został także konkurs na tytuł "Przyjaciela Ziemi". Tytuł przypadnie w tym roku placówce, która zbierze największą ilość zużytych baterii. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 maja podczas "Majówki Europejskiej".

Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Mrągowa i  jest finansowana jest z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Mrągowie.

Serdecznie zapraszamy!!!

facebook
pinterest