Koncert Waldemara Śmiałkowskiego w Mrągowie

Data dodania: 2009.04.14 16:05

Koncert Waldemara Śmiałkowskiego

Kiedy piętnaście lat temu wyjechał z Mrągowa do Wrocławia, wierzył w to, że wróci tu jako muzyk i zagra koncert dla mieszkańców, dawnych znajomych i przyjaciół. Jego marzenia spełniły się – WALDEK ŚMIAŁKOWSKI oto wraca do Mrągowa, by kolejny raz zagrać w swoim rodzinnym mieście.

Koncert będzie inauguracją  mrągowskich obchodów wejścia Polski do UE.

26 kwietnia (niedziela), godz. 17.00
sala widowiskowa CKiT
WSTĘP WOLNY

Artysta pierwsze kroki stawiał na deskach sceny domu kultury, razem z dwójką mrągowian: Ewą Orzech, solistką, znaną z niezwykle mocnego i dźwięcznego głosu i Andrzejem Czamarą – uzdolnionym gitarzystą, obecnie muzykiem Czerwonego Tulipana. W 1993 roku drogi trójki muzyków rozeszły się. Ewa dalej śpiewała, Andrzej grał i rozpoczął współpracę w Czerwonym Tulipanem, a Waldek Śmiałkowski wyjechał do Wrocławia. Przyjeżdżał jednak często do Mrągowa i często na spotkaniach ze znajomymi wspominał, że chciałby kiedyś powrócić i zagrać koncert dla swojego rodzinnego Miasta.
Pierwszy koncert odbył się w Jazz Clubie jesienią ubiegłego roku. Ze względu na duże zainteresowanie muzyką mrągowianina, koncert odbędzie się po raz kolejny w niedzielę 26 kwietnia. Muzyk wystąpi z towarzyszeniem Andrzeja Czamary.

Waldek Śmiałkowski o swojej płycie PRZYPOMINANIE:


Szanowni, Drodzy, Kochani!
Oddaję w Wasze ręce płytę szczególną i prawdziwą.
"Przypominanie" otwiera furtkę do poznania samego siebie - współodczuwania i spoglądania głębiej i dalej niż przysłowiowy czubek własnego nosa. W każdej z piosenek umieszczonych na krążku są prawdziwe i szczere treści, otwarte w muzycznych i nie banalnych przepływach - na płycie towarzyszą mi wyjątkowi muzycy - wspomnę jedynie o Andrzeju Czamarze - obsługującym gitary i o Marku Markowskim - czarodzieju fortepianu - dzięki, którym ilustracja muzyczna płyty nabiera wyjątkowych odcieni.
"Przypominanie" to również okładka płyty stanowiąca integralną część całości - na którą fragmentów swoich niezwykłych obrazów użyczył Piotr Tyszkowski, a w których to odnalazłem wspólne przestrzenie. Fragmenty tych paru przestrzeni nie są obojętne i zostają na dłużej. Pozdrawiam pięknie i zapraszam.


Patronat: Burmistrz Mrągowa, Planeta Mrągowo, Kurier Mrągowski.

 

facebook
pinterest