Konkursy recytatorskie w CKiT

Data dodania: 2009.04.14 11:55

Konkursy Recytatorskie
 
Już w najbliższy piątek 17 kwietnia w Centrum Kultury i Turystyki miłośnicy słowa mówionego będą zmagać się w konkursach recytatorskich.

O godz. 9.30 rozpoczną się eliminacje rejonowe Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z poezją”, adresowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ideą przyświecającą realizacji konkursu jest zachęcenie do artystycznej konfrontacji młodych recytatorów, wyostrzenie ich wrażliwości i wyobraźni poprze piękne słowo, a także możliwość prezentacji poezji i prozy dziecięcej. Do udziału zgłosiło się 26 młodych recytatorów z Mrągowa, Piecek, Mikołajek, Sorkwit. Laureaci konkursu wezmą udział w ostatnim etapie –wojewódzkich eliminacjach, które odbędą się 4 czerwca 2009 r. w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Tego samego dnia o godz. 12.00 będą miały miejsce eliminacje miejskie 54 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów, którego adresatami są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Do udziału w nim zgłosiło się 11 recytatorów, którzy wezmą udział w turniejach: recytatorskim oraz poezji śpiewanej. Zwycięscy tego konkursu reprezentować będą nasz rejon w kolejnym etapie – eliminacjach rejonowych 23 kwietnia w Kętrzyńskim Centrum Kultury.

Fundatorami nagród w konkursach recytatorskich są Burmistrz Miasta Mrągowa oraz Starosta Powiatu Mrągowskiego.

facebook
pinterest