Przyjadą najlepsi kierowcy świata

Data dodania: 2009.04.07 13:36

Mikołajki szykują się do największej imprezy sportowej w kraju - czyli do ORLEN Platinum 66. Rajdu Polski - klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Impreza odbędzie się w ostatni weekend czerwca wśród malowniczych mazurskich jezior - donosi Kurier Mrągowski (Gazeta Olsztyńska).

(...) Rajd Polski to największa w tym roku impreza sportowa w naszym kraju. W czerwcu dzięki niej Polska będzie na ustach kibiców na całym świecie. Na malowniczych trasach wokół Mikołajek pojawi się cała światowa czołówka, aby rywalizować o zwycięstwo i punkty do klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. ORLEN Platinum 66. Rajd Polski będzie bowiem ósmą odsłoną tegorocznego cyklu. Szacunkowo mówi się, że na czas rajdu do Mikołajek przyjedzie ponad 200 tysięcy widzów. W hotelach od dawna nie ma wolnych miejsc. Kwaterami dysponują jeszcze prywatne ośrodki i pensjonaty.(...)

66 Rajd Polski rozpocznie się 25 czerwca w godzinach wieczornych od widowiskowego prologu w Mikołajkach. Natomiast od piątku do niedzieli impreza będzie gościła na 18 odcinkach specjalnych o łącznej długości 352 km. Trasa całego rajdu liczy 1040 km, co sprawia, że „Polski” jest jedną z najbardziej kompaktowych rund mistrzostw świata. (...)


Paweł Krasowski

facebook
pinterest