Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Data dodania: 2009.12.01 13:27

Od 8 do 10 stycznia 2010 r. w Mrągowie jak zwykle zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już 18-ty Finał a wraz z nim szereg atrakcji skierowanych do wszystkich ludzi dobrego serca, którzy pragną razem z nami pomóc potrzebującym a przy tym dobrze się bawić. A co jest grane w tym roku? Wybieraj…okazji do wsparcia akcji jest wiele!

 
Piątek, 8 styczniaOrkiestrowa dyskoteka z występem zespołu SML CREW - sala na piętrze CKiT, serduszko wstępu 5 zł

Sobota, 9 styczniaOrkiestrowy Koncert Rockowy z Radiem Olsztyn - zagraja mrągowskie kapele: Bash oraz  Ahmada, a także znane olsztyńskie kapele LIDO i Transsexdisco – sala widowiskowa CKiT, start godz. 17.30, serduszko wstępu 10 zł


Niedziela, 10 styczniaF I N A Ł O W E   G R A N I E

godz. 11.00 - Orkiestrowy seans bajkowy w Czytelni dla dzieci, serduszko wstępu 2 zł

godz. 12.00FINAŁ WOŚP I, serduszko wstępu – 5 zł

w programie: Państwowa szkoła Muzyczna I stopnia w Mrągowie, AUKCJA na rzecz WOŚP, Jasełka Bożonarodzeniowe – SP w Nawiadach, Przedszkole KUBUŚ, Młodzieżowy Dom Kultury - Kawałek Mrągowa, ISKIERECZKI, ISKIERKI, Zespół VEGA z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mrągowie, Orkiestra Dęta Mrongovia

godz. 15.30 - FINAŁ WOŚP II, serduszko wstępu – 5 zł

w programie: Mrągowska Scena Tańca Współczesnego, pokaz sztuk walki: Mrągowska Grupa Karate, Mrągowska Grupa AIKIDO, pokaz grupy akrobatycznej - The Street Dancer, BEATBOX – Piotr Silwoniuk, AUKCJA na rzecz WOŚP

“ŚWIATEŁKO DO NIEBA” - pokaz sztucznych ogni przed CKiT

Ponadto w programie Orkiestry:

Zielone Dzieciaki – FLORYSTYCZNE WARSZTATY – FLORCARNAVAL
Sklepik i Loteria Fantowa WOŚP
Sprzedaż słodkich wypieków orkiestrowych przygotowanych przez
Pensjonat Wileński
Kiermasz przygotowany przez Bibliotekę Miejską
“Mrągowski KONWÓJ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”
“ORKIESTROWY Patrol Policji”


ORKIESTROWE GRANIE ROCKOWE
sobota 9 stycznia, start 17.30

Bash

Początkujacy zespół mrągowski powstały przy pracowni muzycznej Centrum Kultury i Turystyki. Członkowie grupy, grający wcześniej w innych zespołach, postanowili połączyć siły tworząc pod koniec 2009 r. formację BASH. Zapraszamy na debiut młodego zespołu podczas koncertu WOŚP.

Ahmada

Mrągowska kapela rockowa istniejaca od 2008 r. przy pracowni muzycznej CKiT. Nazwa “Ahmada” oznacza jeden z ciosów w sztuce walki zwanej capoeirą. Grupa wielokrotnie występowała na deskach mrągowskiej sceny przy okazji koncertów takich zespołów jak Hunter, Sandaless lub Czaqu. Ponownie Ahmada wystąpi już 9 stycznia, tym razem w ramach tegorocznego finału WOŚP.

LIDO
Muzyka olsztyńskiego zespołu Lido to niezwykła mieszanka ciężkiego, rockowego grania, dynamicznych, agresywnych riffów i melodyjnej czystej gitary. Do tego potężnie brzmiącej perkusji i łamanego rytmu, wypełnione pulsującym basem. Całość uzupełniają elektroniczne efekty i wokal - chwilami łagodny pop-rockowy głos, w innych momentach growlowy wrzask.

Transsexdisco
Skład grupy tworzą cztery różne osobowości, które pomimo różniących się życiorysów muzycznych, swobodnie generują przyciągające uwagę słuchaczy ciągi rytmiczno – melodyczne. Muzycy tej kapeli pragną czuć swobodę i przyjemność wynikającą z faktu możności wspólnego grania. Każdy z nich ma na swoim koncie grę w różnych kapelach rockowych, co wpłynęło na ich dojrzałość muzyczną, ale również na znalezienie swojej drogi, czego wyrazem jest ich twórczość w Transsexdisco. Bo jak zgodnie twierdzą, grają dlatego, że dla nich to jest po prostu bycie sobą.

To wszystko możesz zobaczyć i usłyszeć na żywo! Tego nie możesz przegapić, bądź razem z nami!

Celem ogólnopolskiej, a także międzynarodowej akcji jest zbiórka pieniędzy na rzecz chorych dzieci. W tym roku zebrane środki pomogą dzieciom z chorobami onkologicznymi. Symbolem wsparcia akcji jest orkiestrowe serduszko. Między 8 – 10 stycznia bądź razem z nami, wspólnie możemy "podarować" komuś życie!

 

facebook
pinterest