Zwierzęta Eulalii

Data dodania: 2010.03.16 15:09

 

"Zwierzęta Eulalii" - Eulalia Wojnicz
Zyzdrojowa Wola
11-710 Piecki
tel. kom. 601 390 091
www.eulalia.pl

 

Fundacja jest otwarta codziennie. WSTĘP DO FUNDACJI JEST BEZPŁATNY. Płatne są jedynie dodatkowe atrakcje, dzięki czemu Fundacja może utrzymać zwierzęta.

Teren Fundacji otoczony jest pięknymi lasami i jeziorami, siedziba mieści się przy szlaku Krutynia. Wśród ponad setki zwierząt Fundacji (konie, kucyki, osiołek, świnki wietnamskie, owieczki, kozy, kochiny chińskie, gęsi, kaczki), nie lada ciekawostką jest mieszkająca u nas rodzina bobrów! Swoje gniazdo założyły tu również bociany.

Dla najmłodszych jazda na kucyku. Jazda na kucyku to wspaniała atrakcja dla dzieci, daje im dużo radości, a przede wszystkim uczy najmłodszych zaufania do koni.

Z udziałem naszych zwierzaków organizujemy:
- biesiady
- przejażdżki konne,
- przejażdżki zaprzęgami
- kuligi
- rajdy konne z piknikiem
- gry i zabawy ze zwierzakami

Trasy przejażdżek wiodą przez przepiękną Puszczę Piską oraz wzdłuż jeziora Zyzdrój Wielki
.

Cennik:

- przejażdzki konne już od 30 zł
- nauka jazdy konno od podstaw na lonży już od 40 zł
- rajdy konne już od 90 zł
- przejażdżki zaprzęgami już od 20 zł

Wszystkie zwierzęta, które znalazły schronienie na terenie Fundacji zostały uratowane od złego losu – głodu, bicia, poniewierki, śmierci. Koni wykupionych z transportu było kilkadziesiąt –  dziś trudno je zliczyć...  Te które żyją w Fundacji należą do tych szczęśliwych, które do rzeźni nie dojechały.

W ramach działań charytatywnych prowadzona jest od lat nieodpłatna hipoterapia dla dzieci z porażeniem mózgowym, spotkania i jazda konna dla dzieci z domów dziecka, pensjonariuszy domów opieki i pomocy społecznej oraz dla osób niepełnosprawnych – dzieci i dorosłych.


"To dla nas wielka radość jeśli będziemy mogli Państwa gościć. W naszym „mini zwierzyńcu” mamy ponad 100 uratowanych zwierząt są to: 33 konie, 20 psów, 16 kotów, 18 kóz, 2 owce, 10 świnek, 2 kucyki, osiołek oraz 50 ptactwa domowego. Fundacja utrzymuje się z własnej pracy, korzystając z naszych usług (przejażdżki zaprzęgami konnymi, jazda konna, rajdy konne oraz imprezy organizowane w sezonie turystycznym stanowią jedną z atrakcji okolic Mrągowa) pomagacie nam Państwo utrzymać zwierzęta mieszkające w naszej Fundacji, walczyć z bezdomnością zwierząt".

 

 

 

facebook
pinterest