Dni Mrągowa

Data dodania: 2010.05.20 14:59

DNI MRĄGOWA 2010
2-4 lipca


piątek 2 lipca

Centrum Kultury i Turystyki
18.00  Otwarcie wystaw: mrągowskich plastyków, fotografii Mariana Modzelewskiego
18.30 „Siła zieleni” - spotkanie z muzyką i słowem w wykonaniu Hanny Brakonieckiej i Mateusza Iwaszczyszyn (z zespołu „Czyści jak łza”)

pl. Unii Europejskiej
19.00 koncerty zespołów: Transsexdisco, MANCHESTER

Transsexdisco
"Chłopaki, mam wizję... Proszę zaufajcie mi całkowicie, róbcie to co Wam powiem, a kto mi pomoże , temu obiecuję przygodę jakiej jeszcze nigdy w życiu nie miał okazji doświadczyć..." - te słowa, wypowiedziane przez Damiana Lange w czerwcu 2007 roku, to początek zjawiska zwanego TRANSSEXDISCO. Od tamtego momentu rozpoczęła się intensywna praca zespołu nad muzyką, a pierwszy koncert miał miejsce w słonecznym listopadzie w Olsztynie.  Dzięki pozytywnemu odbiorze, Transsexdisco mogło się dalej rozwijać m. in. koncertując na Warmii i Mazurach, nagrywając pierwsze demo oraz teledysk do piosenki "Jak szybko lecą lata". Determinacja oraz zaangażowanie muzyków spowodowały, że mimo zmian personalnych oraz wielu problemów na jakie narażone są młode zespoły, Transsexdisco wciąż się rozwija. Obecnie mają już za sobą kolejne demo, wiele wyróżnień na przeglądach muzycznych, koncerty w różnych częściach Polski, drugi teledysk, powiększające się grono fanów i przyjaciół oraz ambitne plany na przyszłość. Ich głównym celem jest nagranie debiutanckiej płyty!

MENCHESTER
Grupa powstała w 2006 w Toruniu. Już rok po powstaniu brała udział w najbardziej prestiżowych polskich festiwalach rockowych m.in. w Węgorzewie i Jarocinie. Kulminacją roku 2007 było uczestnictwo w festiwalu MTV Rockuje oraz występ na żywo z okazji 50. urodzin Grzegorza Ciechowskiego w studiu im. Agnieszki Ocieckiej. Rok 2008 przyniósł grupie zwycięstwo na festiwalu TOPtrendy. Menchester swoim debiutanckim singlem „Dziewczyna Gangsetra” zdeklasował konkurencję, zdobywając w dniu „trendy” główną nagrodę-nagrodę publiczności i internautów. Muzyka jaką gra zespół to brit pop z domieszką punk rocka.
Skład zespołu tworzą: Maciej Tacher - wokal, klawisze, Sławek Załeński – gitara, Darek Załeński – gitara, Radek Kaźmierkiewicz - gitara basowa, Karol Ułanowski – perkusja.

sobota 3 lipca

pl. Unii Europejskiej

12.00 I Otwarty turniej piłki ulicznej o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa
14.30 – 17.00 otwarte warsztaty bębniarskie i kuglarskie*, pokazy, konkursy w tym na temat atrakcji turystycznych regionu, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji...
16.15 Art Machina – gorące brazylijske rytmy na bębnach
17.15 parada oraz występ Orkiestry Dętej Mrongovia
17.45 Wręczenie wyróżnień zasłużonym mieszkańcom Mrągowa, Rozstrzygnięcie Plebiscytu Radia Planeta „Mrągowianin Roku 2010”
18.15 pokaz westernowy Miasteczka Mrongoville
18.45 konkurs „Poznaj Mrągowo”
19.00 Występ zespołu Bash
19.30 koncerty zespołów: Rabastabarbar, MROZU
ok. 23.00 godzina wypasionych rytmów z Kempolem

*warsztaty organizowane w ramach projektu "With Cultural Caravan by Mrągowo" w ramach programu "Młodzież w działaniu" - wymiana międzynarodowa /OHP Mrągowo oraz 7 państw: Grecja, Turcja, Szwecja, Portugalia, Francja, Wielka Brytania, Polska.

Rabastabarbar
Zespół powstał w 2004 roku we Wrocławiu, nikt nie wie od czego pochodzi nazwa. Stworzyli go gitarzysta – Andrzej Pluta – Łobacz oraz basista – Marek Grzych. Kiedy w 2006 roku skład zespołu ustabilizował się i oprócz dwóch założycieli, Rabastabarbar współtworzą wokalista – Krzysztof Madej, gitarzysta – Bartek Kozera, Perkusista Tomek Potoczny i trębacz – Marcin Stankowski, wszystko rozpoczęło się na nowo. Od tego czasu Rabastabarbar wypracowuje swoje własne brzmienie i styl. W tym składzie panowie czują się najlepiej, bo wiadomo, że muzykę najlepiej gra się z przyjaciółmi. Dzięki wielogodzinnym, nieustannym próbom muzyka Rabastabarbaru ciągle ewoluuje i nie wiadomo dokąd ich zaprowadzi. Obecnie zespół ma nagraną płytę oraz teledysk i czeka na ich wydanie.

MROZU
Mrozu, właściwie Łukasz Mróz – polski piosenkarz popowy i R'n'B, poza tym producent muzyczny. W jego piosenkach można doszukać się również elementów rapu oraz reggae. Występował w młodzieżowych musicalach oraz przedstawieniach muzycznych, między innymi we wrocławskim Teatrze Lalek oraz Centrum Sztuki Impart. Laureat konkursu na interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej – "Bardzo Wielka Woda".
W 2009 roku ukazała się debiutancka płyta wokalisty pt. Miliony monet[1]; pochodzi z niej przebój pod tym samym tytułem. Poza solową płytą jego głos oraz beaty można usłyszeć na płytach czołowych polskich raperów oraz wykonawców reggae. Premiera drugiej solowej płyty planowana jest na 2010 rok. Od 7 marca 2010 r. występuje w XI edycji Tańca z gwiazdami.


10.00
Rodzinny Rajd Rowerowy wokół jeziora Czos (zbiórka przy CKiT)
Boisko Orlik
10.00 Turniej Piłki Nożnej Mrągowskich Zakładów Pracy


niedziela 4 lipca

pl. Unii Europejskiej
6 Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego
Wystawy, kiermasze, występy kapel
14.00 Finał konkursu piosenki „To mi w duszy gra”
16.00 Uroczyste otwarcie Przeglądu, występy zespołów folkowych
17.45 Rozstrzygnięcie Konkursu na Pamiątkę z Warmii i Mazur
18.00 koncert zespołu SHANNON

SHANNON
Zespół jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawanych w kraju i za granicą polskich zespołów grających muzykę celtycką i world. Zarówno w Polsce jak i na świecie Shannon, w świadomości odbiorców pozostaje grupą muzyków poszukujących, niezmiennie od 1994 roku rozwijających się muzycznie, eksperymentujących z brzmieniem i harmonią. Kierunkiem w który podąża zespół jest wysmakowane łączenie TRADYCYJNEJ muzyki celtyckiej (irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej) z nowoczesnymi stylami muzycznym. Na przestrzeni 16 lat działalności zespół wielokrotnie koncertował po Europie oraz poza nią. W tym momencie kończy pracę nad 7 albumem. Premiera planowana jest na trasę Patrykową 2010.
Skład zespołu: Marcin Rumiński - whistle, highland bagpipes, mandolina, bombarda, śpiew, Maria Rumińska - piano, śpiew, Marcin Drabik – skrzypce, Rafał Rupiński – gitara, Paweł Puszczało- bass, Przemek Nagadowski – perkusja. W Mrągowie zespół wystąpi z towarzyszeniem tancerki.

 
• Prezentacja atrakcji Miasta i Powiatu Mrągowskiego przygotowana przez Mrągowskie Centrum    Informacji Turystycznej (pl. UE)
• „Po tym nas poznacie” – prezentacja materiałów promujących Mrągowo (Biblioteka Miejska w CKiT)


Jeziorko Magistrackie
9.00 Zawody wędkarskie dla najmłodszych

Plaża przy os. Grunwaldzkim
10.00 Mrągowski Turniej Plażowej Piłki Siatkowej


Organizatorzy:
Burmistrz Miasta Mrągowa
Centrum Kultury i Turystyki

Sponsorzy i współorganizatorzy:
Pensjonat Wileński
Hotel Mazuria
Centrum Reklamowe Szapiel
Zakład Metalowy Agromasz
Bank Spółdzielczy w Mikołajkach
Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. zo.o.
OKOCIM

Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich
Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Sukces”
MCIT oraz LOT Ziemia Mragowska
Mrągowskie Towarzystwo Wędkarskie
Towarzystwo Numizmatyczne

Patronat:
Radio Planeta
Kurier Mrągowski Gazeta Olsztyńska
ITV Mrągowo
Ultra Led

facebook
pinterest