Europa Europa

Data dodania: 2010.05.12 08:40

16 maja o godz. 19.00 na scenie Centrum Kultury i Turystyki zaprezentuje się młodzież w stworzonym przez siebie spektaklu tanecznym Europa Europa. Będzie to pokaz finałowy projektu "More than Dance" finansowanego przez europejski Program Młodzież w Działaniu.

Jak sami mówią: "Podczas zajęć, które odbywały się od września 2009 roku przygotowaliśmy 9 choreografii. Każda z nich jest odrębną historią na temat danego kraju UE. Podczas tej tanecznej podróży po krajach Europy przybliżone zostaną widzom kultury i symbole odwiedzanych państw. Wśród nich znajdą się między innymi Hiszpania i gorące passo doble, Grecja - choreografia "Narodziny afrodyty", Szwecja z ponadczasowym hitem Abby czy Francja i Paryż słynący z nocnego życia i kabaretów...

Pokaz jest interaktywnym spektaklem łączącym zaskakujące choreografie, ciekawe kostiumy, oryginalną scenografię z projekcjami multimedialnymi. Między poszczególnymi choreografiami wyświetlane są krótkie filmy opisujące przedstawiane później państwo. Nie zabraknie również filmu o tym jak powstawał spektakl "
Europa, Europa".

Zapraszamy w taneczną podróż po krajach Europy."

Wstęp wolny.

facebook
pinterest