Dukaty lokalne ponownie w Mrągowie!

Data dodania: 2010.06.23 14:14

11 lipca 2009 r., podczas obchodów Dni Mrągowa, wprowadzono po raz pierwszy do obiegu Czosy - dukaty lokalne, których nazwa została zaczerpnięta od mrągowskiego jeziora Czos. Dukaty można było kupić w Mrągowie przez sezon wakacyjny. Od dnia 23 czerwca 2010 r.  Czosy ponownie są w sprzedaży!

Emisja dukata lokalnego, zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy w Mrągowie, ma promować polską stolicę country w kraju i za granicą. Za wykonanie projektu graficznego i produkcję historycznej pierwszej emisji odpowiada Mennica Polska S.A., co gwarantuje wysoką jakość wykonania i spodziewaną dużą wartość kolekcjonerską Czosów.

W ramach emisji mrągowskiego dukata lokalnego zostały wprowadzone do obiegu dwa rodzaje dukatów różniących się nominałem i wyglądem, których grafika nawiązuje do elementów stylu country. Mrągowo bowiem to miasto słynące z organizacji popularnego Pikniku Country - największego w Polsce i jednego z większych w tej części świata festiwali skierowanych do fanów muzyki i subkultury country - który co roku ściąga tysiące turystów z Polski i z zagranicy do amfiteatru położonego nad jeziorem Czos.

Pierwszy, najmniejszy dukat ma nominał 3 Czosy i postać mosiężnego krążka o średnicy 22 mm. Na awersie znajdzie się kapelusz kowbojski na tle jeziora Czos oraz nominał 3. Na rewersie natomiast herb Mrągowa na tle gwiazdy szeryfa oraz napis: "Honorowany do 31.08.09". Taki sam rewers posiada dukat o nominale 7 Czosów, w postaci krążka bimetalicznego o średnicy 27 mm. Na jego awersie pojawia się sylwetka kowboja na koniu i nominał 7.

Emisji mrągowskich dukatów lokalnych towarzyszy limitowana wersja - tylko 500 sztuk! - wybitych w srebrze Czosów o umownym nominale 70. Mają one taki sam wygląd awersu oraz rewersu jak Czosy o nominale 7, ale większą 32-milimetrową średnicę. W roku 2010 dukatów srebrnych zostało już tylko kilkadziesiąt.


Gdzie będzie można kupić Czosy?

Przez cały okres promocji Czosy będzie można nabyć w trzech punktach na terenie miasta:

- Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej, ul. Warszawska 26, tel. (89) 741 80 39

- Miasteczko Westernowe Mrongoville, ul. Młynowa 50

- Muzeum Warmii i Mazur Oddział w Mrągowie, ul. Ratuszowa 2

 

Cena Czosów:

-  3 Czosy - 3 zł

- 7 Czosów - 7 zł

- 70 Czosów - 170 zł

- kapsułka na Czosy - 1 zł


Organizatorzy Emisji:
Emitent - Urząd Miasta i Gminy w Mrągowie
Producent - Mennica Polska S.A.
Administrator Emisji - RE-AKCJA Sp. z o.o.

Więcej informacji udzieli:
Marcin Mierzejewski
PR Officer - Biuro Prasowe Administratora Emisji
tel. kom. 510 041 236
e-mail:
m.mierzejewski@re-akcja.pl

facebook
pinterest