Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur (nominacje)

Data dodania: 2010.06.22 10:50

Ponad 30 produktów i usług jest nominowanych w konkursie na Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur. Wśród nich są m.in. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, „Zajazd Pod Piękną Górą” w  Konikowie, w pobliżu Gołdapi oraz Rajd rowerowy o puchar Konsula RP Kętrzyn.

Ostateczny wybór będzie należał do klientów (głosować będzie można wysyłając kupony umieszczone w Gazecie Olsztyńskiej oraz na stronie internetowej Polskiego Radia Olsztyn) oraz jury - głosowanie potrwa do września, następnie komisja (biorąc pod uwagę wyniki głosowania) wybierze laureatów.

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w listopadzie na uroczystej Gali Jakości na Zamku w Olsztynie.
 
Nominowani w VI edycji konkursu Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur:

Kategoria: Produkt żywnościowy:
1. Ryby wędzone – „Sandacz” Małgorzata Ołów; Olsztyn
2. Chleb pytlowy – „Piekarnia Warmińska” Barbara Górniak; Olsztyn 
3. Tradycyjne wędliny – Olender „Mazurskie Smaki”; Marcinkowo koło Mrągowa   
4. Masło Extra – Spółdzielnia Mleczarska w Lidzbarku Welskim
 
Kategoria: Produkt żywnościowy o charakterze przemysłowym:
1. Piwa specjalne i niepasteryzowane – Browar Kormoran Sp. z o.o. ; Olsztyn
2. Produkty ekologiczne zamrożone z serii BOLERO ORGANIC – Chłodnia Olsztyn  Sp. z o.o.
3. Piwo Specjal Jasne Pełne – Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu 
 
Kategoria: Produkt przemysłowy:
1. Linia jachtów MAXUS – NORTHMAN Krzysztof Stępniak; Węgorzewo  
2. Linia technologiczna do brykietowania słomy – POL-MOT Warfama S.A. ; Dobre Miasto
3. Druk i oprawa książki wielobarwnej w oprawie złożonej – OZ Graf Olsztyńskie Zakłady Graficzne S.A.
4. Obuwie tekstylne dla dzieci – Zakład Produkcji Obuwia Vi-GGa-Mi; Działdowo 
 
Kategoria: Produkt rzemieślniczy i usługa rzemieślnicza:
1. Szkło użytkowo - dekoracyjne – Huta Szkła Artystycznego Taras Krynytskyy w Olsztynku
2. Rzeźba w drewnie, Aniołek Stylizowany – „Hawrań” Rzeźba w Drewnie; Olsztynek
3. Okna drewniane do obiektów zabytkowych – Mazur Kolor Zakład Produkcyjny Bolesław Dąbrowski; Dźwierzuty
4. Kute wyroby stalowe – Kowart S.C.; Dobre Miasto 
   
Kategoria: Usługa turystyczna (w tym hotele, agroturystyka i inne):
1. Młyn Klekotki resort & spa; Klekotki gmina Godkowo 
2. Gospodarstwo Agroturystyczne „Trzy Świerki” Galwiecie koło Gołdapi 
3. AZS COSA Ośrodek w Wilkasach
4. Dwór Kaliszki w Kaliszkach gmina Biała Piska 
 
Kategoria: Usługa gastronomiczna:
1. Karczma „Nad Sandelą” – Lubawa
2. „Zajazd Pod Piękną Górą” – Konikowo koło Gołdapi
3. „Zajazd Myśliwski” Wioletta Bielicka – Wikno koło Nidzicy
4. „Przystań” Restauracja – Olsztyn
 
Kategoria: Usługa medyczna – szpitale:
1. Usługi położniczo-ginekologiczne – Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Malarkiewicz i Spółka” S.C.; Olsztyn
2. Usługa pielęgnacyjno - opiekuńcza i rehabilitacyjna – Samodzielny Publiczny Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy w Reszlu
3. Leczenie i terapia osób uzależnionych od środków psychoaktywnych ze współistniejącą choroba psychiczną – Ośrodek Rehabilitacji Uzależnionych DOREN im. Beaty Trusiewicz SP ZOZ w Węgorzewie
4. Usługa rehabilitacyjna – Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Górowie Iławeckim
 
Kategoria: Usługi inne:
1. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie – Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Barczewie
2. Kameralne Spotkania z Nauką – Klub Profesorów Collegium Copernicanum; Olsztyn
3. Rajd rowerowy o puchar Konsula RP Kętrzyn – Prawdinsk – Starostwo Powiatowe w Kętrzynie
4. Kultywowanie tradycyjnego rzemiosła - Przedsiębiorstwo Społeczne Garncarska Wioska Sp. z o.o. Kamionka koło Nidzicy

 


Źródło:
www.wrota.warmia.mazury.pl

facebook
pinterest