Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych!

Data dodania: 2010.06.02 11:07

Jak co roku w sezonie letnim uruchomiony został „Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych przebywających w Polsce". 25 maja zostało podpisane porozumienie przez wiceminister sportu i turystyki Katarzynę Sobierajską, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke, komendanta głównego policji gen. insp. Andrzeja Matejuka i szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców Rafała Rogalę.

Działający od 1 czerwca „Telefon bezpieczeństwa" umożliwia nie tylko pomoc w nagłych sytuacjach kryzysowych, które mogą spotkać zagranicznych turystów, ale oferuje także wsparcie w sprawach związanych z np.: kłopotami ze zdrowiem, zaginięciem dokumentów, jak też uzyskaniem informacji turystycznej.

Turyści, podobnie do lat ubiegłych, skorzystać mogą z bezpłatnej infolinii 0 800 200 300 dla telefonów stacjonarnych, a także z płatnego według cenników sieci numeru telefonu komórkowego: + 48 608 599 999.

Z telefonu korzystać mogą cudzoziemcy porozumiewający się w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. O tej przydatnej usłudze turyści dowiadują się między innymi z lektury ulotek, które w co najmniej 3 wersjach językowych kolportowane są przez wybrane polskie ambasady, Polskie Ośrodki Informacji Turystycznej, rozdawane na przejściach granicznych, lotniskach, centrach informacji turystycznej. Numery telefonów widnieją też na portalu narodowej organizacji.

źródło:www.aktualnosciturystyczne.pl

 

facebook
pinterest