Znawca Mazurskiego Morza

Data dodania: 2010.06.02 10:11

Mazurskie Morze to najpiękniejsze miejsce na świecie...

Konkurs "Znawca Mazurskiego Morza" ogłosiła Lokalna Grupa Działania "Mazurskie Morze"

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o Mazurskim Morzu, czyli małej ojczyźnie 75 tys. osób mieszkających w sześciu gminach – od Mikołajek po Pisz, od Piecek po Białą Piską, od Rucianego po Orzysz.

Uważamy, że warto znać miejsce, w którym żyjemy i którego wszyscy jesteśmy gospodarzem. Ta ziemia jest niezwykle atrakcyjna, bogata i daje wiele możliwości rozwoju, przede wszystkim dla tych, którzy ją znają i kochają.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach. Najpierw pisemne eliminacje, potem finały przed publicznością, jak w telewizji. Do wygrania są cenne nagrody: laptop, aparat cyfrowy, dobry rower i dużo ciekawych książek. Wszystko co trzeba zrobić, żeby powalczyć o nagrody to zapoznać się z pytaniami i odpowiedziami zamieszczonymi na tej stronie. Kto je najlepiej pozna, najlepiej napisze test, a następnie najlepiej odpowie przed publicznością, ten zdobędzie tytuł i główną nagrodę.

Zaczynamy od 200 pytań i odpowiedzi, które umieściliśmy na stronie. To tylko namiastka tego co wiedzieć warto o naszej ojczyźnie, dlatego zapraszamy do nadsyłania kolejnych ciekawych pytań wraz z odpowiedziami, które poszerzą naszą wiedzę. Jury konkursu wybierze te najciekawsze, my umieścimy je na stronie konkursu, a autorzy otrzymają upominki – oryginalne koszulki i znaczki.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom konkursu, którzy wsparli i nadal wspierają nas swoją wiedzą, pomysłami i energią. Będziemy wdzięczni za wszelkie życzliwe uwagi i pomysły.

Wszystkim życzymy dobrej zabawy i zwycięstwa – w końcu to przecież konkurs.

Dariusz Kizling
Prezes Zarządu LGD "Mazurskie Morze"

źródło: www.lgd.mazurskiemorze.pl

facebook
pinterest