Jarmark św. Mikołaja w Mrągowie.

Data dodania: 2010.11.15 14:33

Jarmark św. Mikołaja w Mrągowie.

4 grudnia na placu Unii Europejskiej po raz kolejny spędzimy czas w nastroju Świąt Bożego Narodzenia podczas JARMARKU ŚW. MIKOŁAJA.

Od XVI w. w Mrągowie organizowano w grudniu doroczny Jarmark św. Mikołaja. Prawo do jego organizacji nadał miastu książę Albrecht Hohenzollern. Chcemy nawiązać do tej tradycji. Zabawa, występy, sprzedaż świątecznych poduktów, świąteczna strawa i wiele atrakcji złożą się na mikołajkowe święto dla całych rodzin.

Scenki bożonarodzeniowe, koncerty, spektakle i zabawy dla dzieci oraz mnóstwo świątecznych atrakcji złożą się na program artystyczny Jarmarku. Zapewne odwiedzi nas najprawdziwszy Święty Mikołaj z workiem prezentów dla wszystkich dzieciaków... Zadbamy też o świąteczne stoły - pojawią się ozdoby stołu wigilijnego, smakowite wypieki i tradycyjne przysmaki kulinarne. Tu powietrze pachnieć będzie choinką i cynamonem, a w tle ulicznego gwaru rozbrzmiewać będą kolędy.

Podczas Jarmarku Świętego Mikołaja stanie również Świąteczny Domek Radia Planeta Mrągowo. Planetarny mikołaj- Krzysztof Kempisty wspólnie ze swoimi śnieżynkami zaprasza wszystkie dzieci na mikołajkowy turniej. Nie zabraknie prezentów i oczywiście Gwiazdkowej Poczty, gdzie będzie można wysłać listy do Świętego Mikołaja. Będą gry, zabawy i przede wszystkim prezenty!

Pilnie szukamy poszukiwaczy prezentów!

W tym roku Gwiazdki w Mrągowie nie będzie. Świąteczny chochlik, który zamieszkuje jaskinię na Górze Czterech Wiatrów ukradł wszystkie świąteczne prezenty. Ukrył je na terenie Placu Unii Europejskiej i wokół jeziorka Magistrackiego. Jest zielony, skąpy i nienawidzi Świąt Bożego Narodzenia! Poszukiwacze prezentów muszą je odnaleźć przed Gwiazdką inaczej żadne dziecko z Mrągowa nie dostanie w tym roku prezentów. Czy ktoś z mieszkańców ziemi mrągowskiej odważy się wziąć udział w wielkim poszukiwaniu prezentów? Wszystko okaże się w sobotę 4 grudnia podczas Jarmarku Świętego Mikołaja na Placu Unii Europejskiej. Drużyny 3 osobowe wyruszą w pełną wrażeń świąteczną przygodę poszukiwania prezentów, aby je odnaleźć muszą rozwiązać skomplikowane zagadki. Wygrywa drużyna która w jak najkrótszym czasie znajdzie najwięcej prezentów. Gra terenowa „Poszukiwacze skarbów” rozpocznie się o godzinie 11:00. Wszystkich najmłodszych mrągowian zapraszamy do udziału w zabawie.

Bieg Po wypiek czyli świąteczny konkurs kulinarny.

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z pysznymi ciastami przygotowanymi przez nasze mamy czy babcie. Mrągowianie mogą zmierzyć się w konkursie kulinarnym „Bieg po wypiek” którego rozstrzygnięcie odbędzie się podczas Jarmarku Świętego Mikołaja w Mrągowie. Co trzeba zrobić ,żeby wziąć udział w świątecznym kucharzeniu? Wystarczy przygotować bożonarodzeniowy wypiek i dostarczyć go w sobotę 4 grudnia na Plac Unii Europejskiej do godziny 12:00. Wypieki powinny być opisane i zawierać następujące informacje: imię i nazwisko, adres oraz telefon. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Jarmarku Świętego Mikołaja w Mrągowie, o godz. 13:30.
Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej
www.mragowo.planeta.fm

Organizator konkursu:
Burmistrz Miasta Mrągowo
Centrum Kultury i Turystyki
Radio Planeta Mrągowo

Cel konkursu:
Celem konkursu jest kultywowanie polskiej tradycji świątecznej, w szczególności tradycji wypieku ciast bożonarodzeniowych, wykazanie się przez mieszkańców zdolnościami kulinarnymi, integracja mrągowskiej społeczności.

Zasady uczestnictwa:
1. W konkursie mogą uczestniczyć mieszkańcy ziemi mrągowskiej.
2. Na konkurs należy dostarczyć wykonane przez siebie tradycyjne ciasto bożonarodzeniowe.
3. Wypieki konkursowe zostaną oceniane przez Jury.
4. Głównym kryterium oceny wypieków będą walory estetyczne i smakowe oraz nawiązanie do tematyki świątecznej.
5. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody rzeczowe (sprzęt AGD).
6. Jury może przyznać dodatkowe wyróżnienia w zależności od ilości i poziomu prac.
7. Wypieki dostarczyć należy w dniu Jarmarku Świętego Mikołaja – w sobotę 4 grudnia 2010 na Plac Unii Europejskiej do godz. 12:00. Po podanej godzinie wypieki nie będą przyjmowane!
8. Wypieki powinny być opisane na dołączonej kartce i zawierać następujące informacje: imię i nazwisko lub zespół wykonujący pracę i skład zespołu, adres – miejscowość.
9. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąp podczas Jarmarku Świętego Mikołaja w Mrągowie, o godz. 13:30.
10. W sprawach konkursu należy kontaktować się z Pauliną Duszak - Jabłonowską tel. 517 322 190

Zachęcamy wszystkich tych którzy uwielbiają świąteczne wypieki do wzięcia udziały w konkursie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Teleturniej rodzinny w świątecznym wydaniu.


W pierwszy weekend grudnia Mrągowo nabierze niepowtarzalnego blasku. W radosnej atmosferze, spokojnie i bez pośpiechu, wraz z całą rodziną będzie można wziąć udział w ŚWIĄTECZNEJ FAMILIADZIE. W zabawie mogą wziąć udział 5 – osobowe drużyny. Mrągowskie rodziny zmierzą się w takich konkurencjach jak szybka choinka czy łowienie bombek. Zgłoszenia do rodzinnego turnieju należy wysłać na nasz adres mailowy mragowo@planeta.fm do piątku 3 grudnia. Zachęcamy do wzięcia udziały w zabawie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

HOHO WESOŁYCH ŚWIĄT!
JADĘ DO MRĄGOWA TROCHĘ POD PRĄD
BLASK KOLOROWYCH ŚWIATEŁEK I BIEL ŚNIEGU
ZMUSZA MNIE DO PAKOWANIA PREZENTÓW DLA WAS W BIEGU
JARMARK ŚW. MIKOŁAJA NA PLACU UNII EUROPEJSKIEJ WYROŚNIE...
HOHO DRODZY MRĄGOWIANIE
WRAZ ZE SWOIMI ELFAMI PRZYJADĘ DO WAS
6 GRUDNIA WIELKIMI SANIAMI
PREZENTÓW MAM DLA WAS BEZ LIKU
BURMISTRZ MIASTA
CENTRUM KULTURY I TURYSTYKI
ORAZ RADIO PLANETA
POMOGLI MI W ORGANIZACJI TEGO KRAMIKU


Program JARMARKU:

11.00 muzyka świąteczna, zabawy ze Świętym Mikołajem i w Chatce Świętego Mikołaja, zabawy na stanowisku florystycznym, wystawa najciekawszych Szopek Bożonarodzeniowych, szczudlarze

12.00 Mikołajki w Kinie "Zodiak" - bajka dla dzieci "DISCO ROBACZKI", bilet 4 zł

13.00 Prezentacje najciekawszych scenek bożonarodzeniowych oraz wręczenie nagród, rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową, zabawa w Chatce Świętego Mikołaja

13.45 Prezentacja stołów świątecznych i degustacja potraw

14.00 Koncert - Kolędy na folkowo -  w wykonaniu Zespołu TYGIEL FOLK BANDA

Organizatorzy:
Burmistrz Miasta Mrągowa
Centrum Kultury i Turystyki

Sponsorzy:
Patronat medialny:
Radio Planeta
Kurier Mrągowski
ITV Mrągowo

Źródło: www.ckit.mragowo.pl

facebook
pinterest