Poznaj 3 Wymiar Mazur

Data dodania: 2011.02.14 12:11

Gorąco zapraszam do odwiedzin nowo powstałego serwisu internetowego traktującego o naszym pięknym regionie, 3WymiarMazur.pl bo o nim tu mowa został stworzony z myślą o miłośnikach Warmii i Mazur. Ma za zadanie pokazywać miejsca, które nie są znane jak Wielkie jeziora Mazurskie a są warte zobaczenia. Można by powiedzieć, że główne założenie serwisu zamyka się w sentencji ” Jedno zdjęcie jest warte tysiąc słów”, ponieważ nie znajdziemy tutaj długich opisów, ko-ordynatów geograficznych, fotografii panoramicznych czy innych nowinek znanych z podobnych stron. Autorzy serwisu postawili wszystko na jedną kartę … na piękno otaczającego nas świata ujęte w fotografiach trójwymiarowych. Wszystkie fotografie w galerii internetowej to fotografie trójwymiarowe, dzięki zwykłym papierowym kolorowym okularom nabierają przestrzeni i nowego życia, tutaj trzeba zauważyć, że nakazaliśmy fotografom poszukiwanie nowych kadrów – nowego spojrzenia na Mazury.
Uruchomienie serwisu stanowi ważny element projektu 3WymiarMazur mającego na celu utrwalenie oraz budowanie pozytywnych skojarzeń z marką Mazury.

Zapraszamy na stronę
www.3WymiarMazur.pl

Anaglifem — nazywamy rodzaj fotografii stereoskopowej dający złudzenie przestrzeni podczas oglądania za pomocą specjalnych czerwono turkusowych okularów. Sporządzenie anaglifów polega na nałożeniu na siebie dwóch zdjęć, wykonanych z lekkim poziomym przesunięciem, odpowiadającym obrazom dla lewego i prawego oka.

Witold Mierzejewski
- Urodził się w Piszu w 1957 roku. Po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie (1982 r.) rozpoczął pracę fotoreportera w Dzienniku Pojezierza w Olsztynie. W wieku 16 lat miał pierwszą wystawę fotograficzną „Kroki we mgle”. W klasie maturalnej zafascynował go film. W 1976 roku na Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Filmów Turystyczno-Krajoznawczych za film „Posprzątam” otrzymał nagrodę za debiut. W 1986 roku w Krakowie zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Współczesna Rodzina Polska” – jego prace wystawiono w legendarnej „Piwnicy pod Baranami”. W tym samym roku miał też indywidualną wystawę fotograficzną pt. „Gra o Meksyk”. Po dwuletnim pobycie w Chicago i pracy w tamtejszej prasie polonijnej, założył w Olsztynie (1992 r.) własne wydawnictwo. Dziś z powodzeniem fotografuje i wydaje książki nie tylko swojego autorstwa. Jest autorem m. in. albumu „Krutynią przez Mazury”. W 2008 roku po 90-latach ukazało się wznowienie książki ks. Walentego Barczewskiego „Geografia polskiej Warmii”, którą ilustrują zdjęcia Witolda Mierzejewskiego. W 2009 roku w Galerii Polskiej „Nad Wilią” w Wilnie pokazał wystawę „Mazury Cud Natury” a w Galerii Stary Ratusz wystawiał zbiór zdjęć pt. „Armenia”.

Adresat projektu
- Według serwisu internetstats.pl w 2009 roku 23% Polaków dokonało zakupu przez Internet. Ciągle odnotowuje się wzrost zainteresowania portalami społeczności-owymi (http://tnij.org/spolecznosci) - najprościej ujmując adresatami projektu są tak zwani internauci. Według badań przeprowadzonych przez Bank Światowy w 2008 roku 49% gospodarstw domowych miało dostęp do Internetu (http://tnij.org/uzytkownikinternetu). Nawet zakładając, że to nie jest trend rosnący to połowa naszej populacji jako adresat projektu to dla nas łakomy kąsek.
facebook
pinterest