Kolejna udana konferencja w "Pensjonacie Wileński" w Mrągowie.

Data dodania: 2011.03.29 14:46

Projekt  "Dialog - dyskusja - zrozumienie różnorodności kultur żyjących obok nas", został podsumowany na spotkaniu, które odbyło się w dniu 26 marca 2011 roku w Pensjonacie Wileńskim w Mrągowie.

W Pensjonacie już po raz kolejny, po spotkaniach z mrągowską autorką Katarzyną Enerlich, odbywa się konferencja. Widać, że dyrekcja obiektu stara sie aktywnie angażować w mrągowskie przedsięwzięcia.

Tym razem spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej "SEEiK" z Mrągowa, przy wsparciu grupy młodzieży uczestniczącej w projekcie. Sala oraz catering zostały ufundowane przez Pensjonat Wileński w Mrągowie. Profesjonalną obsługę zapewnili pracownicy pensjonatu.

W trakcie spotkania można było zobaczyć umieszczone na ścianach wystawy związane z działaniami w ramach projektu, wystawę prac uczestników konkursu Heschela, która była też prezentowana w trakcie wymiany uczestnikom ze strony bułgarskiej, jako przykład działań podejmowanych przez organizację na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, których celem jest integracja, dialog i poszanowanie różnorodności kultur, na stołach umieszczona została wystawa złożona ze zdjęć wykonanych przez młodzież, w trakcie wizyty w Oświęcimiu.
W trakcie spotkania, oprócz obejrzenia wystawy można było posłuchać wypowiedzi lidera projektu Marty Deptuły na temat projektu oraz zapoznać się z prezentacjami multimedialnymi dotyczącymi projektu przygotowanymi przez Martę Deptułę i Mariolę Łupkowską. Głos w dyskusji zabrał również Marcin Łupkowski i Jan Gancewski. Obydwaj mówili o roli projektów międzynarodowych w kształtowaniu świadomości młodzieży i lokalnych społeczności oraz o ważnej roli, którą odgrywa w dalszym ciągu Oświęcim w kształtowaniu świadomości i tolerancji młodego pokolenia.  Dużą rolę przypisano też lokalnym samorządom, zwłaszcza w aspekcie współpracy przy realizacji projektów.

Stowarzyszenie SEEiK wspólnie z grupą młodzieżowych liderów  przygotowuje się do wymiany międzynarodowej z Izraelem, która będzie realizowana od maja 2011 roku. Poszukujemy też nowych partnerów do kolejnych wymian, m.in. w Azerbejdżanie, Francji, Włoszech. Poszukujemy kontaktów do uruchomienia wolontariatu międzynarodowego, który przysłuży się społeczności lokalnej. Planujemy uruchomić bezpłatną naukę języka angielskiego oraz zająć się starymi cmentarzami.

Anna Madrak

 

 

 

facebook
pinterest