Telefon bezpieczeństwa już działa!

Data dodania: 2011.06.02 10:47


Od 1 czerwca do 30 września, od godz. 10.00 do 22.00 będzie działał TELEFON BEZPIECZEŃSTWA!
To już dziewiąty, rok po roku sezon letni, w którym działa  „Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych przebywających w Polsce”.


Kilkuletnie doświadczenia pokazują, że sezonowa infolinia z powodzeniem spełnia swoje zadania służąc pomocą obcokrajowcom w okresie wzmożonego ruchu turystycznego stanowiąc również wsparcie dla terenowych jednostek policji. Pomimo systematycznego podnoszenia przez funkcjonariuszy kwalifikacji pozwalających na swobodne porozumiewanie się w obcych językach (zintensyfikowanego perspektywą kontaktu z rzeszą obcokrajowców podczas Euro 2012), zdarzają się sytuacje, gdy zachodzi konieczność szybkiej konsultacji  sprawnego tłumacza w przypadku interwencji lub trudności w dogadaniu się z osobami wymagającymi pomocy.
Z telefonu korzystać mogą cudzoziemcy porozumiewający się w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. O tej wprowadzonej  usłudze turyści dowiadują się między innymi z lektury ulotek, które w co najmniej 3 wersjach językowych kolportowane są przez wybrane polskie ambasady, Polskie Ośrodki Informacji Turystycznej, lotniska, centra informacji turystycznej, hotele i biura podróży. Do czasu wejścia Polski do strefy Schengen ulotki takie były również dostępne na przejściach granicznych. Numery telefonów widnieją też na portalu narodowej organizacji.

Turyści, podobnie do lat ubiegłych, skorzystać mogą z bezpłatnej infolinii 0 800 200 300 dla telefonów stacjonarnych, a także z płatnego według cenników sieci numeru telefonu komórkowego: + 48 608 599 999.
 

więcej na stronie: www.aktualnosciturystyczne.pl

 

facebook
pinterest