Spektakl GĄSKA

Data dodania: 2012.01.18 11:31

12 marca, godz. 19.00 zapraszamy do CKiT na spektakl Teatru Capitol pt. GĄSKA, w znakomitej obsadzie.
 
Autor: Nikołaj Kolada

Występują:
Katarzyna FIGURA, Anna GORNOSTAJ, Maria DEJMEK/ Anna KÓZKA, Tomasz DEDEK, Cezary MORAWSKI

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz / Tłumaczenie: Jerzy Czech / Scenografia: Dorota Banasik

Ta gorzka komedia opowiada życiu w prowincjonalnym teatrze, o artystach walczących o karierę ale przede wszystkim o własne szczęście. Trzy kobiety, dwóch mężczyzn. Tak bywa. W życiu, ale także w komediach, dramatach, farsach. Tym razem jesteśmy właśnie w teatrze, a ściślej w samym środku aktorskiej prywatności. Dwie dojrzałe, rozwrzeszczane aktorzyce, z całym bagażem zawiedzionych marzeŃ o wielkich karierach i wielkich uczuciach, a naprzeciw nich ona - młodziutka dziewczyna. Ot, Gąska, która wywoła w tym prowincjonalnym teatrze burzę z piorunami. To wszystko jest bardzo śmieszne. Ale nie tylko. Bo to co w ludziach śmieszne bywa też maską smutku albo niedoli. Błyskotliwie napisany tekst mówi o poważnych sprawach z przymrużeniem oka, zaś finał zaskakuje wszystkich, nawet same bohaterki.

Fragmenty recenzji:
Jeżeli chcą Państwo spędzić czas w doborowym towarzystwie znakomitych aktorów, jednocześnie dobrze się bawić, wiele nauczyć o sobie patrząc na innych, to jest właśnie to czego Wam trzeba. Spektakl jest ciekawy, inspirujący pełen zwrotów akcji. Przy tym elastyczny, dopasowuje się do widza. Można się pośmiać, zrelaksować a po spektaklu zastanowić nad sobą i otaczającym nas świecie. Wreszcie legalnie popodglądać światek aktorski oczami Kolady. Myślę, że tylu ilu widzów jest na sali, tyle opinii i wniosków końcowych. (Ewa I. Sieradzka ; moje-miasto.net)

I niech ktoś sobie uważa, że w teatrze komercyjnym nie ma miejsca na sztukę. Największych sceptyków przekona scena, w której Anna Gornostaj zamawia rzeczywistość swoim perlistym śmiechem. (Tomasz Miłkowski „Przegląd”)

Czas trwania: 120 minut z przerwą

BILETY: 70, 80 zł - do nabycia w CKiT (punkt ksero, godz. 10:00-17:00), tel. 89 743 34 66

facebook
pinterest