Zespół LUXTORPEDA
29 czerwca, w ramach Cyklu letnich koncertów na deptaku
Luxtorpeda to nowy projekt muzyczny Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i Kazik Na Żywo. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel (Hans), raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku zespół uplasował się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku, płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody Fryderyki za 2011 r.

ALICJA BONCOL & KOALICJA
6 lipca, w ramach Przepustki do Mrągowa
KoAlicjaBez wątpienia najlepszy żeński głos w polskiej muzyce country. 10-krotna laureatka Plebiscytu fanów country „Dyliżanse” w kategorii Wokalistka Roku i 3-krotna w kategorii Artysta Roku. Jej ostatnia płyta – „Ale Ala” – dwukrotnie zwyciężyła w dorocznym rankingu sprzedaży polskich płyt z muzyką country. Należy do ścisłej czołówki najbardziej cenionych przez publiczność polskich wykonawców gatunku. Jej niezwykły talent wokalny sprawia, że trafia z powodzeniem zarówno do młodzieży, jak i do ludzi dojrzałych, publiczności festynowej i widzów bardziej wymagających. Alicja jest też podstawowym „produktem eksportowym” polskiej muzyki country – to ona najczęściej reprezentuje Polskę na zagranicznych festiwalach muzycznych tego gatunku. Specjalnością Alicji Boncol są dynamiczne piosenki z nowoczesnego nurtu muzyki country, które wykonuje z niezwykłą charyzmą i energią.


KASIA WILK
7 lipca, w ramach Dni Mrągowa
Uznawana za jedną z najzdolniejszych polskich wokalistek. Właścicielka niezwykle charakterystycznego, mocnego wokalu i charyzmatycznej osobowości. Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo. Swoją solową przygodę rozpoczęła w 2008 roku, kiedy pojawił się jej pierwszy singiel pt. „Pierwszy raz”. Wówczas Kasia udowodniła swą muzyczną dojrzałość i na dobre skupiła się na autorskim projekcie. Kilka miesięcy później, w październiku 2008 ukazał się długo wyczekiwany solowy album „Unisono”. To z niego pochodzi utwór „Do kiedy jestem”, który przyniósł zwycięstwo w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festival 2009. W lutym 2011r. ukazał się singiel pt. “Być może” zapowiadający drugi solowy album. Kolejny utwór z tej płyty pt. “Escape” w czerwcu 2011r. został nagrodzony “Brązową Premierą” na festiwalu w Opolu. Nowy album „Drugi raz” ukazał się 25 listopada 2011r.

MEZO
7 lipca, w ramach Dni Mrągowa
Jacek Mezo Mejer - raper, autor tekstów - od ponad 10 lat jeden z najpopularniejszych artystów na polskiej scenie muzycznej. Jego twórczość to połączenie pozytywnego hip-hopu i popu. Twórca takich hitów jak Ważne (zobacz video), Sacrum(video) czy ostatnio Kryzys (video). Zdobywca wielu prestiżowych nagród w tym Srebrnej Premiery na festiwalu w Opolu, Superjedynki, Viva Comet czy wielokrotnie Eska Music Awards. Najnowszy album Jacka Mejera - Mezoteryka został wydany we wrześniu 2011 i jest promowany singlami Kryzys (video), Spirala nienawiści (video) i Kochaj albo giń (video).Koncerty Mezo to potężna dawka pozytywnej energii,  to połączenie energetycznej muzyki z otwartą osobowością twórcy i wspierających go na scenie soulowej wokalistki Asi Kwaśnej, Dj Skilla i beat-boxera Vito WS`a.


ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „KORTOWO”
8 lipca, w ramach Przeglądu Rękodzieła Artystycznego
Zespół jest reprezentacyjną grupą folklorystyczną Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. Od lat "KORTOWO" czerpie natchnienie z tradycji ludowej. Poprzez taniec i muzykę wiernie odtwarza polskie tańce, pieśni i obrzędy. Tancerze prezentują program w oryginalnych strojach ludowych, wzbudzając zainteresowanie i fascynację ich pięknem i bogactwem. Wieloletni dorobek "KORTOWA" jest dziełem wybitnych autorytetów w dziedzinie muzyki i tańca, którzy przyczynili się do stworzenia oryginalnego i niepowtarzalnego oblicza artystycznego zespołu. Od 55 lat "KORTOWO" reprezentuje Polskę na wielu koncertach i festiwalach krajowych i zagranicznych. Za swoją działalność artystyczną był też wielokrotnie honorowany i nagradzany. Zespół podejmuje się również innych form tanecznych. Rokrocznie latem bierze udział min. w Mazurskich Nocach Kabaretowych w Mrągowie, gdzie tańczy do znanych przebojów estradowych.

Zespół VLADIMIRSKA
13 lipca, w ramach Cyklu letnich koncertów na deptaku
Vladimirka - droga z Moskwy do Włodzimierza. Przerażająca droga donikąd z obrazu Izaaka Levitana, wiodąca na zesłanie sławnego, literackiego zabójcę Rodiona Raskolnikowa, stała się inspiracją dla muzyków "Vladimirska". Zespół z Krakowa wykonuje muzykę, jak sami o niej mówią, “retro-cyrkową”. Tych, którzy pierwszy raz spotykają się z ich twórczością może zaskoczyć niebanalna stylistyka przywołująca na myśl wędrowne trupy cyrkowe, przemierzające Europę na początku XX w. Zespół tworzą: Scotia Gilroy – akordeon, śpiew; Ernest Heksel – trąbka; Igor Herzyk – gitara; Guillaume Martin – saksofon barytonowy.

TUHAJ BEJ
20 lipca, w ramach Festiwalu Golonki
Zespół grający folk-rock inspirowany klimatem ukraińskiej muzyki ludowej. Niepowtarzalny klimat koncertów zapewnia połączenie tradycyjnych motywów zaczerpniętych z muzyki Wschodu z nowymi, rytmicznymi brzmieniami. Instrumenty typowe dla folku jak sopiłka i akordeon, mocne brzmienie gitar i perkusji, lirycznie wykonane dumki, jak również żywiołowe aranżacje znanych utworów ludowych, cieszą się dużym uznaniem i energią wśród publiczności. W maju 2007 zespół zajął III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej, w lipcu natomiast stanął na tym samym podium podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Folkowego w Ostródzie.

THE BARDONS
20 lipca, w ramach Festiwalu Golonki
Formacja jest połączeniem żywiołów tradycyjnych instrumentów (skrzypce, akordeon) z żywą perkusją, głębokim basem i ciekawym wokalem. W większości są absolwentami uczelni muzycznych. Swoją muzykę określają jako Rock-Violin. Oryginalne teksty i muzyka inspirowana przez Dave Matthews Band porusza i rozbawia słuchającą publiczność do łez.

Zespół DOBROTO
4 sierpnia, w ramach Cyklu letnich koncertów na deptaku
Subtelny mariaż wielogłosu ukraińskiego oraz melodii i rytmów z pogranicza Bałkanów i krajów Bliskiego Wschodu. Tradycyjne pieśni Ukrainy w nowych melodyjnych aranżacjach oraz autorskie kompozycje. Jest to wynik współpracy części instrumentalistów zespołu Tygiel Folk Banda oraz czterech Ukrainek (Kadarka, Poghanki), które tradycje wspólnego śpiewania pamiętają jeszcze z rodzinnych domów, a to czyni ich śpiew bardzo autentycznym. Międzykulturowy pomost, muzyczny koloryt oraz uniwersalny język, czyli muzyka jako samo dobro.

VANESSA & SORBA
5 sierpnia, w ramach Wieczoru Cygańskiego
Grupa zawodowych muzyków prezentująca międzynarodowy folklor cygański. Na przestrzeni kilkunastu lat zespół współpracował z wieloma zespołami na zachodzie m. in. z Niemiec, Francji, Holandii i zespołami w Polsce. W 1987 roku powstała wspólna płytę z najlepszym zespołem niemieckich Cyganów "Titi Winterstein Quinnet", a w 1997 roku zdobyła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu w Ciechocinku. Zespół grywał z najlepszymi muzykami jak: Pireli Lagren, Cyroli Winterstein, Titi Winterstein.

BRODKA
18 sierpnia, w ramach PGNiG „Bezpiecznie nad wodą”
Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty, artystka wraca z bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca. Po nagraniu dwóch, bardzo dobrze przyjętych płyt – debiutanckiego „Albumu”, który ukazał się zaraz po jej wygranej w „Idolu” i, dwa lata później, „Moich piosenek” – Monika Brodka zrobiła sobie przerwę od pracy w studio. Poszukiwania zajęły jej cztery lata. Ich rezultatem stała się „Granda”. To album, który trudno zaszufladkować i na tym, między innymi, polega jego siła. Monika Brodka zabiera nas w podróż dookoła swojego muzycznego świata, przez który prowadzi nas jak szalony Filias Fogg.