7 Nowych Cudów Polski National Geographic

Data dodania: 2012.08.24 11:08

Miesięcznik „National Geographic Traveler” po raz drugi wybierze
7 nowych cudów Polski


Miesięcznik „National Geographic Traveler” po raz drugi ogłasza plebiscyt 7 nowych cudów Polski. Na łamach lipcowego numeru ogłoszone zostały 32 najciekawsze, a wciąż niewystarczająco znane miejsca w Polsce. Które z nich wejdą do ścisłej siódemki, a która atrakcja okaże się „cudem numer jeden”? Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w listopadowym numerze miesięcznika.

Polska jest najfajniejsza - to hasło rzuciliśmy w ubiegłym roku, kiedy ogłaszaliśmy plebiscyt. Zależało nam, żeby razem z Wami odkryć na nowo zapomniane zabytki, docenić jedyną w swoim rodzaju polską przyrodę. Pokazać  najciekawsze, ale wciąż za słabo poznanie  zakątki kraju – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna miesięcznika National Geographic Traveler.

To miała być jednorazowa, wakacyjna zabawa. Ale okazało się, że odzew czytelników, liczba głosów i zainteresowanie plebiscytem przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. W naturalny sposób zapadła, więc decyzja o kolejnej edycji. W tym roku z prośbą o wyszukanie niezwykłych miejsc zwróciliśmy się do regionów – samorządów, regionalnych organizacji turystycznych i lokalnych patriotów. Efekt? 32 kandydatury nowych cudów, które czekają na odkrycie! – dodaje Martyna Wojciechowska.

Głosowanie w plebiscycie odbywa się drogą SMS-ową, od 25 czerwca do 24 września br. Każda osoba, która weźmie udział w głosowaniu, otrzyma w prezencie unikatowy Przewodnik po 7 nowych cudach Polski 2011, zawierający zdjęcia i opisy zwycięzców ubiegłorocznego plebiscytu. Osoby, które swój głos uzupełnią uzasadnieniem dokonanego wyboru, wezmą dodatkowo udział w konkursie, w którym do wygrania są cenne nagrody.

Szczegóły plebiscytu oraz nagrody można znaleźć na 89 stronie miesięcznika. Wyniki głosowania będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej plebiscytu: www.7cudow.national-geographic.pl, na której dostępny będzie również regulamin oraz pełna lista kandydatur wraz z kodami nagród.

WARMIŃSKO-MAZURSKIE / IŁAWA

 JEZIORO JEZIORAK
Najdłuższe jezioro w Polsce (27,5 km), na którym znajduje się aż 18 wysp. Jedna z nich, Wielka Żuława, jest największą śródlądową wyspą w Polsce. Ukochane przez żeglarzy i miłośników kultowych przygód Pana Samochodzika. Bo to właśnie tu rozgrywa się fabuła tej książki i podobno w nim utonęła ciężarówka ze skarbami.
A) Głos: SMS o treści: TR.CUD.28.twój kod pocztowy (np. 00-999), pod numer 71001
B) Głos i udział w konkursie: SMS o treści: TR.kod wybranej nagrody.28.twój kod pocztowy. uzasadnienie wyboru, pod numer 71001

facebook
pinterest