Spotkania z poezją

Data dodania: 2016.04.12 08:43

"Głoszono ją umarłą, a oto jeden z tysięcznych dowodów, że żyje. Głoszono ją podbitą, a oto nowy dowód, że umie zwyciężyć." Henryk Sienkiewicz28 kwietnia 2016 o godz. 10.00 w Centrum Kultury i Turystyki odbędą się eliminacje miejsko-gminne...

XXXIV Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z poezją”.

Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania poezji i prozy dziecięcej, a także artystycznej konfrontacji młodych recytatorów.

Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego, którzy prezentują:
- pierwsza grupa wiekowa (klasy I-III) - interpretację jednego utworu poetyckiego
- druga grupa wiekowa (klasy IV-VI) - interpretację jednego utworu poetyckiego
- trzecia grupa wiekowa (uczniowie gimnazjum) - interpretację jednego utworu poetyckiego i jednego fragmentu  prozy (proza do 3 min., całość prezentacji max 5 min.)
- czwarta kategoria - konkurs poezji śpiewanej dla gimnazjum - prezentacja 2 utworów poetyckich - śpiewanych oraz jednego utworu poetyckiego - recytacji / cała prezentacja w czasie max. nie przekraczającym 7 min./

Uczestnicy eliminacji miejsko-gminnych Konkursu wyłaniani są w ramach eliminacji szkolnych na terenie miasta i gminy Mrągowo.

Laureaci eliminacji miejskich wezmą udział w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 24 maja 2016 o godz. 10.00 również w Centrum Kultury i Turystyki (sala Orbita).

Finałowy - Wojewódzki Konkurs Recytatorski odbędzie się 10 czerwca 2016 r (piątek) o godz. 10.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, ul. Parkowa 1 w Olsztynie.

 


facebook
pinterest