Triathlon Energy Mrągowo 2018

Data dodania: 2018.08.23 14:53

Triathlon, czyli trójbój, to dyscyplina sportowa składająca się z trzech części, odpowiednio: pływania, jazdy na rowerze oraz biegania. Prezentujemy Państwu trasy i program finału Triathlon Energy Mrągowo 2018, który odbędzie się 2 września 2018 r. w Mrągowie.

Drugi rok z rzędu, w polskiej stolicy muzyki country, obędzie się zwieńczenie sezonu triathlonowego. W niedzielę 2 września 2018 roku, w Mrągowie Mieście Ludzi Aktywnych, odbędą się finałowe zawody cyklu LOTTO Triathlon Energy 2018, w których najlepsi zawodnicy w przekroju sześciu imprez będą walczyć o podium w klasyfikacji generalnej. Impreza jest dedykowana nie tylko zawodnikom biorącym udział w sportowej rywalizacji ale również ich rodzinom, turystom i przede wszystkim mieszkańcom Mrągowa. Zawodnicy zmierzą się z ambitną trasą, biegnącą po obszarze pojezierza mrągowskiego. Start i meta imprezy będą zlokalizowane przy plaży miejskiej.

- Przed rokiem do Mrągowa przybyło ponad 500 zawodników, część z nich w dniu startu z uwagi na trudne warunki atmosferyczne zrezygnowało ze startu, ale wszyscy podkreślali wspaniałą atmosferę i świetny klimat podczas imprezy - mówi Adam Greczyło, organizator imprezy.

Podobnie jak przed rokiem organizatorzy zapraszają zawodników w ostatni weekend wakacji do miasta nad jeziorem Czos. Obok wyścigu na trzech dystansach (1/2, 1/4 i 1/8) do dyspozycji jest rywalizacja sztafet na każdym dystansie oraz dodatkowo Möller’s Energy KidsRun, czyli rywalizacja najmłodszych na trzech dystansach 200, 500 i 1000 metrów.

- W tym roku Mrągowo obchodzi Jubileusz 670-lecia. Jest to szczególny czas dla Mieszkańców, wspólne świętowanie, liczne wydarzenia kulturalne i sportowe, inspirujące spotkania, wspomnienia i podsumowania. Cieszymy się, że po raz drugi zagości u nas finał cyklu Triathlon Energy. Mamy nadzieję, że zawodnikom spodoba się przygotowana przez Organizatora trasa, a kibice skorzystają z atrakcji i aktywności oferowanych przez Mrągowo. Serdecznie zapraszam! - mówi Otolia Anna Siemieniec, burmistrz Mrągowa.

W związku z organizacją zawodów triathlonowych LOTTO Triathlon Energy na terenie miasta Mrągowa i okolic wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach 8:30-16:30.
Całkowite wyłączenie z ruchu dotyczy ulic w Mrągowie: Jaszczurcza Góra, Giżycka, Wolności, Młodkowskiego i Harcerska. A także ulic w miejscowościach położonych przy drodze wojewódzkiej nr 591 w kierunku Kętrzyna. Dodatkowo wyłączona zostanie z użytkowania promenada wokół jeziora Czos, w godzinach 10:00-16:30.

W związku z zamknięciem ww. ulic oraz dróg nastąpią również utrudnienia na ulicach prostopadłych do wyżej wymienionych. Ruchem będą kierować osoby uprawnione. W związku z poruszaniem się po trasie zawodników na rowerach o dużych prędkościach apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach wyznaczonych przy pomocy służb organizatorów imprezy i wolontariuszy. Za powstałe utrudnienia wszystkich mieszkańców serdecznie przepraszamy.


Zapraszamy dzieci w wieku 1-15 lat na zawody biegowe Moller's Energy KidsRun na dystansie 200, 500 i 1000 metrów odpowiednio do biegu. Biegi odbędą się w niedzielę, 2 września, start o godz. 10:10 przy Eko Marinie. Dla dzieci przygotowano pakiety startowe z gadżetami od sponsora, zapisy on-line do dnia 28 sierpnia br. (wtorek).

Informacje na stronie www.TriathlonEnergy.pl. Ewentualne pytania w sprawie zamknięć można kierować mailowo na adres organizatora imprezy biuro@triathlonenergy.pl

facebook
pinterest