Domek na prerii

SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

Dogonić marzenia ... Dom stworzony przez ludzi z pasją, którzy włożyli całe swoje serce, żeby inni czuli się tam jak u siebie. Proponują naukę jazdy konnej, jazdę konną, przejażdżki bryczkami, wozami, organizację ognisk, biesiad dla każdej grupy wiekowej, zabawa ze zwierzętami (kuce, kozy, źrebaki, koty, psy, króliki, dziki...)

 

Domek na prerii znajduje się w Bożej Wólce niedaleko Mrągowa.

 

Główne atrakcje:
- przejażdżki bryczką
- przejażdżki linijką "konnym kładem"
- szkółka jeździecka
- konie wierzchowe
- pikniki, ogniska

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest możliwość przebywania i dokarmiania: kucyków, owiec, kóz, królików, dzików.

 

Oto, co właściciele Domku na premii mówią o swoim życiu:

Paweł zaczął budować, budować, budować… - to jego pasja . Uwielbia tworzyć coś z niczego a szczególnie pracować z drewnem. Jego marzeniem jest przywrócenie do życia i oddanie Mazurom ich niepowtarzalnego stylu. Nasz domek i budynki dosłownie mówiąc rodzą się z pod jego ręki. W myśl zasady, że nie przenosi się miasta do wsi a Tatr na Mazury, postawiliśmy na autentyczność. Budynki są budowane tak jak sto lat temu. U nas zobaczycie też równie stare przedmioty używane do dziś. Tu można dotknąć wszystkiego – tu „wszystko żyje”. Nasze dzieci… to trzej zwariowani chłopcy Kacper 12, Olek 8, Antek 4, którzy są siłą napędową w chwilach rezygnacji. Pełnią świetnie rolę gospodarzy. Oprowadzają po gospodarstwie, zapraszają do wspólnych zabaw ,traktując każdego nowego gościa jak członka rodziny.

Konie – pierwszy był Kajtek – schorowany kucyk, stary, ale daliśmy mu godną emeryturę. To wspaniałe zwierze, jedyną jego pracą u nas to bycie maskotką i ewenementem - ponieważ jeździ nawet windą !!! spotyka się z chorymi dziećmi.

Drugi był Szkot – Wielkopolan - mieszkał przez chwile u nas w łazience;) a potem był następny i następny i w końcu mamy stadninę!!!! Byłoby nudno z samymi końmi... Jest koza Misia, kozioł Matoł, Koza Draka, owca Bella, dziki koty, dużo psów, króliki, kury i koty. Nie było by nas gdyby nie ludzie i dobro od nich płynące. Zawsze powtarzamy, że warto być otwartym i szczerym, to chyba bardzo już nie modne w dzisiejszych czasach, dziś mało ważny jest człowiek, pogoń za pieniądzem wyparła prostotę uczuć. JEŚLI PÓJDZIESZ ZA GŁOSEM SERCA I BĘDZIESZ GONIĆ SWOJE MARZENIA, MOŻESZ SIĘ BOLEŚNIE PRZEWRÓCIĆ… JEŚLI WYBIERZESZ BEZPIECZECZEŃSTWO BĘDZIESZ ŻAŁOWAŁ DO KOŃCA ŻYCIA…

 

 

 


 

"Domek na prerii"
Ewelina Klecan
Boża Wólka 17
11-700 Mrągowo
tel. 723 001 201

 

Zespół dworsko-folwarczny we wsi Boże

Szestno

Muzeum Regionalne w Sądrach

Mrągowo

 

Ruska Wieś

Szestno

Mrągowo

Mierzejewo

Sądry

 

 

facebook
pinterest