21. Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych

Serdecznie zapraszamy na
21. Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych,
która odbędzie się 27 maja na Placu Unii Europejskiej

w ramach XIX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny.


Zapisy dzieci chętnych do wzięcia udziału w Spartakiadzie przyjmowane są do 22 maja 2017 r. przez Panią Annę Kasprzak z Domu Pomocy Społecznej pod numerem telefonu 89 741 26 06

Uroczyste rozpoczęcie zaplanowane jest na godz. 10.30 kiedy to na masz zostaną wciągnięte flagi i zapłonie znicz olimpijski!!!

Następnie o godz. 11.10 rozpoczną się konkurencje sportowe dostosowane do wieku i zdolności psychofizycznych zawodników, za udział w których każdy otrzyma pamiątkowy dyplom, medal oraz drobny upominek, który zmobilizuje dzieci do dalszych działań i wysiłku. Konkurencjom sportowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje: plener malarki, pokazy sprawności Straży Pożarnej, występy artystyczne oraz z okazji XI Światowych Dni Bajki ok.  godz. 13.15 odbędzie się  – parada postaci bajkowych z udziałem mrągowskich przedszkoli oraz rodzinne czytanie bajek.

Impreza ma na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży niepełnosprawnym jak ważny jest sport bez względu na stopień niepełnosprawności. Wszyscy uczestnicy: osoby niepełnosprawne i ich rodziny, wolontariusze, nauczyciele, uczniowie z mrągowskich szkół będą mieli możliwość spotkania się na świeżym powietrzu, wspólnej zabawy, integracji ze środowiskiem. Mamy nadzieję, iż impreza dostarczy niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom oraz że będą oni wzmocnieni fizycznie i psychicznie.

Cała impreza zakończy się ok. godz. 15. 00.


Patronat nad imprezą objęli:
Burmistrz Miasta Mrągowo
oraz
Starosta Powiatu Mrągowskiego.

Spartakiada odbywać się będzie dzięki zaangażowaniu:
Zespołu Szkół Specjalnych
Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

facebook
pinterest