KIERUNEK NIEZNANY

Wzruszającą historię opowiedzianą tańcem, której inspiracją były bolesne wspomnienia Sybiraków będzie można zobaczyć 26 maja 2017 o godz. 17.00 na deskach sceny Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. W godzinach przedpołudniowych spektakl obejrzą uczniowie mrągowskich szkół.

KIERUNEK NIEZNANY

Widowisko w wykonaniu Kętrzyńskiego Teatru Czarno-Biała Strefa Tańca działającego przy Kętrzyńskim Centrum Kultury. Jest to zrealizowany z wielkim rozmachem spektakl taneczno-teatralny, który został przygotowany wspólnie ze Związkiem Sybiraków – Koło w Kętrzynie. Naoczni świadkowie zsyłki podzielili się wspomnieniami z tamtych trudnych czasów. Na podstawie wspomnień powstał wzruszający scenariusz opowiadający o życiu w niełatwych czasach i nieludzkich warunkach. Celem widowiska jest upamiętnienie ofiar zsyłki, jak również przybliżenie młodzieży historii dotyczącej zsyłki na Sybir poprzez teatralną wizualizację. W spektaklu bierze udział trzydziestu doświadczonych, młodych tancerzy, którzy poprzez różne formy tańca, takie jak: taniec współczesny, hip-hop dance czy breakdance opowiadają wzruszającą historię. Dzięki nowoczesnej formie sztuki, dociera ona do mlodzieży przekazując głębokie wartości. Jednocześnie potrafi rozbudzić pasję taneczną i teatralną, będąc inspiracją dla dzieci i młodzieży poszukujących ciekawych zainteresowań.

reżyseria - Piotr Frąckiewicz

choreografia - Katarzyna Rakowska, Izabela Andrearczyk


czas trwania -
60 min

bilety w cenie: 7 zł do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, tel. 89 743 34 66 oraz przez system eko-bielet

Godz:  9:00, *11:00 i *13:00 - SPEKTAKLE DLA SZKÓŁ

*Spektakle oznaczone gwiazdką odbędą się w przypadku pełnej rezerwacji miejsc na godz. 9:00.

rezerwacje grupowe pod nr tel. 89 743 34 53

 

facebook
pinterest