Spektakl Petit Pierre

Serdecznie zapraszamy 24 maja 2019 r. o godz.18.00 do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie na spektakl PETIT PIERRE Suzanne Lebeau w wykonaniu Olsztyńskiego Teatru Lalek.

 

Dla RODZIN przygotowaliśmy specjalny 5os. bilet w wyjatkowej cenie 30 zł!!!


Dramat "Petit Pierre" to sztuka mówiąca o autentycznej postaci, jaką był Pierre Avezard (1909-1992), dotknięty zespołem Treachera Collinsa twórca francuskiej "art brut" tj. sztuki surowej, niefałszowanej i autor "karuzeli Petit Pierre'a".

Wcześnie urodzony, upośledzony, niezdolny do nauczenia się prostych czynności. Nieświadomy toczących się tuż obok niego koszmarów wojen światowych i politycznych przemian, na starość - opromieniony sławą, której nie potrafi zrozumieć. Szczery, prostolinijny, bezinteresowny, dobry, ale również genialny. Autor zapierającego dech w piersiach, budowanego element po elemencie przez całe swoje życie, zmechanizowanego wesołego miasteczka, w którym roi się od postaci zwierząt, ludzi i pojazdów. Twórca cudu techniki. Skromny cudotwórca.

Sztuka Suzanne Lebeau jest jednocześnie literackim dokumentem i poetycką metaforą. Spektakl na podstawie tego dramatu będzie dla młodych widzów lekcją historii XX wieku i przede wszystkim, lekcją tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.


reżyseria: Helena Radzikowska
scenografia: Sylwia Maciejewska
muzyka: Natasza Topor
projekcje: Sebastian Łukaszuk
przekład: Jan Nowak

Występują: Tomasz Czaplarski i Jagna Polakowska

BILETY: 15 zł / 10 zł - ulgowy (uczniowie,studenci, z kartą MRTP lub MKS) do nabycia w recepcji CKiT w Mrągowie, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66 lub MCiT tel.89 743 34 68 oraz online.

Więcej informacji na www.ckit.mragowo.pl

facebook
pinterest