Wakacje z klimatem

„Wakacje z klimatem” to projekt organizowany przez Fundację Zatrzymać Czas i PSEW (Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej). Projekt zakłada 20 imprez, z zakresu edukacji ekologicznej, wypełniony atrakcjami i nagrodami. Jedna z nich odbędzie się w Mrągowie 7 sierpnia 2019 godz. 14:00-19:00 w amfiteatrze na Pl. Unii Europejskiej. Fundacja zwita też do Mikołajek w dniu 9 sierpnia 2019 (pl. Wolności) w godz. 14:00-19:00.

Projekt ma kształtować postawy proekologiczne, poszerzać wiedzę z zakresu ochrony atmosfery i klimatu, gospodarki odpadami, energii odnawialnych oraz ochrony środowiska i przyrody. Akcja skierowana jest do dzieci oraz dorosłych i ma charakter otwarty. Zarówno na turystów, jak i na mieszkańców będą czekały interdyscyplinarne warsztaty, gry i zabawy edukacyjne, happeningi oraz spektakle teatralne o tematyce ekologiczno-przyrodniczej.

W namiocie PSEW będzie można spotkać znaną i cenioną prezenterkę i lektorkę filmów przyrodniczych – Krystynę Czubównę, która przeczyta książeczkę „Niech wieje wiatr” autorstwa pasjonatki wiatru Małgorzaty Bartosik z WindEurope.

W programie m.in.: kino napędzane energią wytwarzaną przez rower, gigantyczne eko puzzle, quizy z zakresu ekologii i ochrony przyrody, przestrzenna gra dla klimatu oraz spektakle teatralne. Wydarzeniu towarzyszyć będą stoiska z żywnością ekologiczną, stoiska z wydawnictwami z zakresu ochrony przyrody i ekologii.

Miejsca, do których zawita ten wyjątkowy projekt: Świnoujście, Dziwnów, Międzyzdroje, Międzywodzie, Dziwnówek, Pobierowo, Rewal, Niechorze, Pustkowo, Mrzeżyno, Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Mielno, Rowy, Ustka, Łeba, Węgorzewo, Augustów, Mikołajki, Mrągowo.

Szczegółowe informacje, opis atrakcji oraz harmonogram imprez znajdą Państwo
tutaj.

facebook
pinterest