Domek nad jeziorem Gielądzkim

Adres: Stary Gieląd 1
11-731 Sorkwity
Nr tel.: +48 660437357
Strona www:
Email otkinska@gmail.com

Opis

Gospodarstwo agroturystyczne leży na przesmyku 2 jezior Gielądzkiego i Lampackiego, skąd ma swój początek szlak kajakowy rzeki Krutyni.

Domek holenderski - 2 pokoje 2-osobowe plus łóżko piętrowe dla nastolatka, kuchnia, salon, łazienka (120 zł/doba lub 30 zł/os.)

Salon obszerny stylowy z wygodnymi fotelami na 10 osób.

W obiekcie

Dla dzieci szczególną atrakcją w naszym gospodarstwie są zwierzęta domowe i drób: gęsi, kaczki, kury, króliki angory.Zakwaterowanie

Kuchnia wyposażona w lodówkę i kuchenkę gazową. Łazienka z gorącą woda i prysznicem.

Lokalizacja

Zamieszkujemy na samym początku niegdyś szlacheckiej wsi Stary Gieląd. Z tego miejsca rozciąga się wspaniały widok na najdłuższe w gminie Sorkwity jezioro Gielądzkie, na drugim brzegu widać kościół ewangielicko-augsburski z XVIII wieku.

Jezioro jest szczególną atrakcją do plażowania, dla kajakarzy i wędkarzy. W pobliżu Sorkwity (około 800 m) i stanica wodna. Można w niej wypożyczyć sprzęt wodny, skorzystać z restauracji lub baru ze smażalnią ryb.

Okolica niezwykle urokliwa z licznymi szlakami rowerowymi i pieszymi. Okoliczne lasy obfitują w grzyby i owoce leśne. Jezioro Gielądzkie i Lampackie z rozwiniętą linią brzegową wręcz urzekają swym pięknem i zachęcają do spacerów. Przechadzki wokół  zamku sorkwickiego doprowadzą do Półwyspu zaczynającego się od alei jesionowej z licznymi ścieżkami ekologicznymi, stare drzewa oznaczone i opisane na tabliczkach, budki lęgowe dla ciekawych ptaków, winnica na skarpie z XIX wieku wyłożona bardzo ciekawie  wielkimi głazami, oraz wiele innych niespodzianek przyrodniczych.

Bardzo polecam, cudowne miejsce i wspaniali ludzie, potwierdzam właścicielka przemiła i zawsze służy pomocą, wypoczynek w Starym Gielądzie zawsze będzie udany i niezapomniany. :)
Cudowne miejsce,bardzo dobre warunki.Polecam Krzysztof
Gorąco polecam.Warunki mieszkaniowe bardzo dobre,usytuowanie domku wspaniałe i cudowna właścicielka ,która jest przemiłą i bardzo pomocną osobą.Alicja Gajek

Adres e-mail nie będzie prezentowany

 

facebook
pinterest