Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” zmodernizowała stronę internetową www.it.mragowo.pl, która administruje Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej. Jedną z głównych nowości jest wyszukiwarka naszej bazy danych. Dzięki niej korzystanie ze strony jest łatwiejsze, a sama strona stała się przejrzysta i bardziej intuicyjna. Przy wyświetlaniu wyników szukania podawane są także inne obiekty w okolicy, jak np. restauracje, puby czy muzea itd. Ułatwia to optymalnie zaplanować urlop.

Kolejną nowością jest mapa powiatu z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi. Dzięki niej turysta łatwo zlokalizuje interesujące miejsca w pobliżu planowanego pobytu. Na mapie umieściliśmy przekierowania na strony internetowe poszczególnych atrakcji turystycznych, urzędów i innych instytucji. Takie rozwiązanie ułatwia zebranie potrzebnych informacji.

Nasza strona internetowa jest obsługiwana w języku angielskim i niemieckim. Z pewnością pomoże to turyście zagranicznemu w zgromadzeniu informacji odnośnie atrakcji naszego powiatu oraz jego okolicy, możliwości pobytu oraz spędzania czasu wolnego. Zachęci to na pewno do odwiedzenia Ziemi Mrągowskiej.

Członkowie LOT „Ziemia Mrągowska” są uprawnieni do umieszczenia w Bazie Danych pełnych informacji o swojej działalności. Osoba należąca do LOT „Ziemia Mrągowska” ma dostęp do czterech opcji panelu administracyjnego Użytkownika: Dane Teleadresowe, Opis obiektu, Mapa dojazdowa oraz Galeria zdjęć. Dostęp Użytkowników niezrzeszonych w Organizacji ograniczony jest do Danych Teleadresowych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w tym roku wejścia indywidualne na stronę internetową kształtowały się od stycznia (4035) do lipca (9062) średnio miesięcznie na poziomie 3717. W momencie pisania powyższego artykułu zarejestrowaliśmy od początku roku 44607 odwiedzin. Dzięki zmodernizowaniu strony z pewnością liczba odwiedzin ulegnie zwiększeniu.

Pragniemy, aby nasza strona
www.it.mragowo.pl stała się „encyklopedią” wiedzy na temat powiatu mrągowskiego. Dlatego też informacje zawarte na niej będą uzupełniane i rozszerzane. Liczymy na Państwa uwagi, które przyczynią się do tego, by nasza strona była jeszcze bardziej atrakcyjna.