Komisarz Blond w Mrągowie
Komisarz Blond w Mrągowie

W Mrągowie kręcony jest film! Autorem scenariusza jest Mariusz Pujszo. Jako reżyser zadebiutuje Paweł Czarzasty. 10 marca ruszyły zdjęcia do nowej polskiej produkcji: Komisarz Blond i wszystko jasne.

Zdjęcia będą kręcone w Warszawie, Giżycku, Mrągowie i w malowniczym zamku w Rynie na Mazurach.

"KOMISARZ BLOND i wszystko jasne" - to skrząca humorem, pełna zwrotów akcji, wywrotowych sytuacji komedia szpiegowska. Głównym bohaterem jest równie zabawny jak i równie pechowy, na swój sposób uroczy i błyskotliwy komisarz Janek Blond (Mariusz Pujszo). Za nieudaną i źle przeprowadzoną akcję, karnie zostaje przeniesiony do policyjnego archiwum. Zupełnie przez przypadek wpada na ślad międzynarodowej afery szpiegowskiej, w której agenci obcego wywiadu będą próbować zdobyć tajną listę znaną pod kryptonimem "Oko sprawiedliwości" . Janek podąży tropem Oka a w uratowaniu misji pomoże mu tajemniczy Marek (Paweł Deląg). Komisarz Janek absolutnie nieswiadomy tego, jakie zamieszanie i katastrofy wywoła swoimi działaniami będzie niewątpliwie bohaterem budzącym uśmiech i sympatię, a widzowie będą mu kibicować ze wszystkich sił.

W roli nietuzinkowego duetu szpiegowskiego zobaczymy Marisza Pujszo i Pawła Deląga. W filmie wystąpią znakomite gwiazdy polskiego kina: Marian Dziędziel, Marek Włodarczyk, Piotr Grabowski, Piotr Zelt, Mirosław Zbrojewicz a także Anna Dereszowska, Agnieszka Więdłocha i Karolina Gorczyca. Gościnnie wystąpi Edward Linde-Lubaszenko.

Scenariusz powstał na podstawie pomysłu Mariusza Pujszo, jako reżyser zadebiutuje Paweł Czarzasty. Zdjęcia do filmu będą realizowane w Warszawie, Giżycku, Mrągowie i w malowniczym zamku w Rynie na Mazurach. Producentem filmu jest SPI International Polska.

Jest to kino dla widzów w różnym wieku. Każdy będzie miał szansę znaleźć w projekcie coś dla siebie. To klasyczna komedia, pełna inteligentnego humoru. Mam nadzieję, że aspekt szpiegowski i sensacyjny w klasycznym wydaniu będzie wartością dodaną, która odróżni film od współczesnych schematycznych komedii romantycznych lub klasycznej komedii pomyłek.