Mrągowskie spotkania z przewodnikiem
Mrągowskie spotkania z przewodnikiem

Gdzie jest arsenał miejski? Sensburg w czasach nowożytnych

Mrągowo jest jednym z najstarszych miast regionu.  Miasto prawa miejskie otrzymało na początku XV-wieku, czyli pod koniec średniowiecza. Zostało założone jako miejsce wymiany towarów dla zakładanych w okolicy wsi. Okres ten to jednak czas postępującego kryzysu gospodarczego państwa krzyżackiego. Jak rozwijało się miasto u schyłku średniowiecza i początków czasów nowożytnych? Gdzie w mieście stał browar i kasa miejska, arsenał? Dlaczego mrągowski Jarmark św. Mikołaja jest jednym z najstarszych na Mazurach? Odpowiedź na to pytanie można poznać podczas III spotkania z przewodnikiem.

W ramach obchodów 670 - lecia Mrągowa Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej (TMZM) oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” (LOT) organizują cykl spotkań z przewodnikiem. Celem jest zapoznanie mieszkańców z ciekawą historią naszego miasta. Osoby, które do końca roku wezmą udział w spotkaniach, poznają dzieje Mrągowa od założenia w XIV wieku po czasy współczesne.

III. Spotkanie z przewodnikiem
Temat: Gdzie jest arsenał miejski? Sensburg w czasach nowożytnych
Termin: 30.06.2018 (sobota), godz. 10.00
Miejsce spotkania: CKiT przy ul. Warszawskiej 26

Uczestnicy zwiedzania poznają dzieje miasta od XVI w. do XVIII. W tym czasie mimo postępującego, lecz słabego rozwoju gospodarczego miasteczko bardzo się zmieniało. Był to bowiem okres pomiędzy dwoma wielkimi pożarami: z 1520 r. i 1698 r., w wyniku których miejscowość doszczętnie płoneła.

„Co ma wspólnego Strażnica Bośniacka z Bośnią? By się dowiedzieć zapraszam na spotkanie z przewodnikiem”