Rajd Rowerowy Miejskim Szlakiem Turystycznym Poznaj Mrągowo
Rajd Rowerowy Miejskim Szlakiem Turystycznym Poznaj Mrągowo

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej (dział CKiT) oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” zapraszają do udziału w imprezie rowerowej, która jest organizowana w powiązaniu z zawodami MTB w Mrągowie.
  
Miejski Szlak Turystyczny „Poznaj Mrągowo” został oznakowany w roku 2015. Jest przeznaczony zarówno dla turystów pieszych, jak i rowerowych. Oznakowany jest łapą niedźwiedzicy na białym kwadracie. Szlak został tak wytyczony, by pokazać nie tylko atrakcje turystyczne miasta, jak np. zabytki, ciekawe miejsca, ale także ukształtowanie terenu, na którym położone jest miasto. Podczas rajdu przewodnik turystyczny opowie o ciekawostkach mijanych na trasie. Łączna długość trasy wynosi 12 km.

Termin: 02.04.2016 r. (sobota)

Miejsce i czas startu: godz.10:00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

Przewidywana godzina zakończenia: 11.30 w Mrągowie

Miejsce zakończenia: Mrongoville (
start i meta zawodów MTB)

Osoby nieletnie wyłącznie z opiekunem. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

W 2016 roku postanowiono nagradzać najbardziej aktywnych uczestników imprez krajoznawczych przygotowywanych przez LOT oraz MCiT. W roku 2015 pokonano łącznie prawie 700 km. Dlatego też pierwsza osoba, która przekroczy z MCIT 350 km oraz uczestnicy z największą liczbą przebytych km w ciągu roku, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26 w Mrągowie, tel. 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, info@it.mragowo.pl

Rajd odbywa się w ramach projektu „Mrągowo Rowerowo”

A także kampanii "Mazury. Raj dla aktywnych" organizowanej przez mazurskie LOT-y. Ma ona zwrócić uwagę na możliwości uprawiania turystyki aktywnej na Mazurach.