Cykl spotkań z przewodnikiem z okazji obchodów 670-lecia Mrągowa

Wiedziałeś, że Mrągowo to jedna z najstarszych mazurskich miejscowości? Dodatkowo w czasie II wojny światowej zostało tylko nieznacznie zniszczone. Większość więc zabudowy w centrum pochodzi z XIX wieku!  Nie są to co prawda zabytki o tak istotnym znaczeniu jak zamek krzyżacki w Rynie czy Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, ale możesz poczuć się w Mrągowie jak w dawnym wschodniopruskim miasteczku.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej (TMZM) oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” (LOT) rozpoczynają cykl spotkań z przewodnikiem, których celem jest zapoznanie mieszkańców z ciekawą historią naszego miasta. Osoby, które do końca roku wezmą udział w inicjatywie, poznają dzieje Mrągowa od założenia w XIV wieku po czasy współczesne. Przyczynkiem do dyskusji nad historią „małej ojczyzny” są oczywiście 670-urodziny miejscowości! Co miesiąc do listopada br. odbywać się będą spotkania z przewodnikiem. Zapraszamy na pierwsze spotkanie - Koloniści budują w 1348 r. osadę Sensburg. Co z niej dziś zostało?

Cykl spotkań z przewodnikiem z okazji obchodów 670-lecia Mrągowa

Termin: 28.04.2018, godz. 10.00
Miejsce startu: CKiT przy ul. Warszawskiej 26
Czas trwania: ok. 2 godz.
Organizator:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel. 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej.

Rajd Rowerowe Mazury Mazurskie Morze

Rajd wokół jeziora Śniardwy. Nocleg zorganizowany na trasie. Łącznie dystans do pokonanie w dwa dni to ok. 230 km.

Rajd zorganizowany w ramach wspólnej promocji turystyki rowerowej na Mazurach przez samorządy: Miasta Mrągowa, Miasta Giżycka, Gminy Węgorzewa oraz Gminy i Miasta Mikołajki oraz Luz Grupy.

Termin: 1–2.05.2018
Miejsce startu: CKiT w Mrągowie przy ul. Warszawskiej 26
Już niedługo więcej informacji!
Organizator:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel. 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl

Mrągowski Bieg na Orientacje

Na czym polega Bieg na Orientację?
Zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie zdobyć jak najwięcej punktów kontrolnych. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację.

Zawodnik musi odnaleźć rozmieszczony w terenie punkt kontrolny (lampion) oraz potwierdzić obecność w danym punkcie przy pomocy perforatora. Perforator przebija kartę, pozostawiając na niej charakterystyczny wzór szpilek.

Zawodnicy startują do biegu w odstępie czasowym 3 minuty.

Termin: 5.05.2018, godz. 10.00
Miejsce startu: MCiT przy ul. Warszawskiej 26
Czas trwania: do godz. 15.00
Teren imprezy: miasto Mrągowo

Jak powinien być przygotowany zawodnik?
Zawodnicy powinni mieć własny kompas! Ubiór powinien być odpowiedni do warunków atmosferycznym.

Zasady Biegu na Orientację
Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy: rodziny (min 1 osoba dorosła i dzieci do 15 roku życia) oraz drużyny (min. 2 os. bez rozróżnienia płci powyżej 15 roku życia). Każdy uczestnik poniżej 18 roku życia powinien być w grupie z osobą dorosłą.

Na starcie uczestnicy otrzymują mapę terenu z zaznaczonymi punktami kontrolnymi (PK).

Za każdy zdobyty prawidłowo PK uczestnik otrzymuje 5 pkt. W przypadku przybycia na metę po przewidzianym czasie zakończenia uczestnik otrzymuje - 1 pkt. za każdą 1 min. spóźnienia.

Wygrywają uczestnicy z największą liczbą punktów.

Szczególnie zapraszamy osoby, które jeszcze nigdy nie brały udziału w takich wydarzeniach, także rodziny z dziećmi.PRZED STARTEM ODBĘDZIE SIĘ MINI SZKOLENIE JAK UŻYWAĆ KOMPASU I MAPY!

Informacje dodatkowe
Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział bezpłatny. Dzieci i młodzież wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Organizator:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel. 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl

Pobierz:Bieg na Orientację Zasady