Baza turystyczna

Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN

Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN

Adres: Kosewo Górne
11-700 Mrągowo
Nr tel.: +48 89 7424380
Strona www: http://www.it.mragowo.pl/ferma-jeleniowatych-w-kosewie-gornym,3,88,pl.html
Email kosewopan@kosewopan.pl
Kategoria usług ATRAKCJE PRZYRODNICZE  |  OBIEKTY MUZEALNE&ART  |  ATRAKCJE DLA DZIECI

Opis

Zapraszamy miłośników przyrody i wypoczynku na świeżym powietrzu na fermę jeleniowatych Stacji Badawczej IP PAN w Kosewie Górnym.

Pragniemy podzielić się z Państwem naszą pasją do przyrody i dzikich zwierząt. Zwiedzanie fermy daje szansę na bliski kontakt z zaprzyjaźnionymi jeleniami, danielami oraz muflonami i ich bardziej dzikimi współtowarzyszami.

Ferma Jeleniowatych Stacji Badawczej IP PAN jest partnerem Mazurskiej Karty Turystycznej!

W obiekcie

Program zwiedzania obejmuje godzinny spacer po kwaterach zajmowanych przez stada jeleni szlachetnych, jeleni sika, danieli oraz muflonów. W trakcie wycieczki goście wędrują wraz z przewodnikiem pośród pasących się na pastwiskach zwierząt. Czasem w trakcie spaceru towarzyszą nam zaprzyjaźnione zwierzęta, takie jak muflon o imieniu Myszka, która lubi towarzystwo ludzi i uważa ich za swoje stado.

Muzeum wyposażone jest w unikalny w skali kraju zbiór poroży krajowych oraz egzotycznych gatunków należących do rodziny jeleniowatych. Podziwiać można wystawę fotografii przyrodniczej Leszka Sawickiego, zwiedzający oglądają również seans slajdów autorstwa m.in. Andrzeja Stachurskiego pt.: „Mazurskie spotkania”. Jest to pełna wdzięku opowieść o czterech porach roku w życiu jeleniowatych i innych mazurskich zwierząt, wyrażona w pięknych zdjęciach oraz nastrojowej muzyce połączonej z odgłosami natury. 

Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody, gości zarówno dużych jak i małych, zarówno tych którzy chcą poznać bliżej te ciekawe zwierzęta, jak i tych którzy je już znają i tęsknią za ich widokiem.

Istnieje możliwość zamówienia przygotowania ogniska, pod specjalnie urządzoną wiatą, a w budynku muzeum znajduje się sklep z pamiątkami, w którym znajdą Państwo książki o dzikich zwierzętach, piękne albumy, kubki, puzzle i gry edukacyjne oraz pamiątki z poroża.

Lokalizacja

W Kosewie (trasa nr 16, pomiędzy Mrągowem a Mikołajkami) należy skręcić w kierunku Ukty (widoczny na zakręcie szyld reklamowy); następnie w Kosewie Górnym w lewo w drogę gruntową (kolejny szyld reklamowy) i dalej (ok. 1,5 km) wg strzałek. Droga jest dostępna zarówno dla samochodów osobowych jak i autokarów.


Lokalizacja na mapie


Logo