Retransmisja opery Madame Butterfly
Retransmisja opery Madame Butterfly

Mrągowskie Centrum Kultury zaprasza na drugą retransmisję z The Metropolitan Opera. Na ekranie Kina Zodiak w Mrągowie zobaczymy "Madame Butterfly" Giacomo Pucciniego.

wtorek, 14 grudnia 2021, godz. 18:00

Bilety w cenie 25 zł i 20 zł (uczniowie oraz na kartę PTM/MKS) do nabycia w recepcji MCK codziennie w godz. 12:00-21:00, tel. 89 743 34 66 lub online www.ekobielt.pl/mck-mragowo

Czas trwania: 2 godz. 70 min.

Obsada: Kristine Opolais (Cio-Cio-San), Maria Zifchak (Suzuki), Roberto Alagna (Pinkerton), Dwayne Croft (Sharpless)
Twórcy: Karel Mark Chichon (dyrygent), Anthony Minghella (reżyseria), Carolyn Choa (reżyseria i choreografia), Michael Levine (scenografia), Han Feng (kostiumy), Peter Mumford (światło), Blind Summit Theatre (lalki), Marty Sohl (zdjęcie w tle)

Opis: Słynny operowy wyciskacz łez w inscenizacji Anthony’ego Minghelli nawiązującej do japońskiej tradycji teatralnej. Opowieść o młodziutkiej gejszy Cio-Cio-San, która naiwnie wierzy, że amerykański marynarz zawarł z nią małżeństwo z miłości i uczyni z niej prawdziwą amerykańską żonę, zmoczyła już miliony chusteczek na całym świecie. Pracując nad partyturą, Puccini przestudiował kulturę i muzykę Japonii, nie poprzestając na zwykłej stylizacji. Wplótł do kompozycji m.in. dziecięce piosenki towarzyszące zabawom w piłkę i muzykę towarzyszącą tradycyjnie świętu kwitnących wiśni. W tytułową postać tragedii wcieliła się Kristine Opolais, której heroiczną postawę dobrze pamiętają widzowie transmisji „Cyganerii”. Po zaśpiewaniu wieczorem wyczerpującej partii Cio-Cio-San zgodziła się zastąpić chorą koleżankę i wystąpić kilka godzin później – w transmitowanym spektaklu popołudniowym – jako Mimì..