Westernowe granie z potańcówką
Westernowe granie z potańcówką

W przeddzień Pikniku Country, w czwartek 28 lipca 2022 r. Mrągowskie Centrum Kultury zaprasza na KONCERT i potańcówkę "pod chmurką"...

Startujemy o godz. 19.00 na Skwerze Jana Pawła II w Mrągowie.
O stronę muzyczną zadba znany i lubiany zespół DROGA NA OSTROŁĘKĘ, z Wojtkiem Dudkowskim na czele. Nie zabraknie tańców liniowych, do których nauki i wspólnego tańca zaprosi zespół Silesian Line Dance.

DROGA NA OSTROŁĘKĘ
Zespół grający szeroko pojętą muzykę country, którą wydali na kilku płytach. Znakomicie sprawdzający się na wszelkiego rodzaju imprezach. Liderem zespołu jest Wojciech Dudkowski od lat związany z Piknikiem Country w Mrągowie jako muzyk i prowadzący koncerty. Tworzy piosenki, które pisze życie albo wyobraźnia, kilkakrotnie nagradzane w konkursie na Polską Piosenkę Country. Wraz z zespołem był też kilkakrotnie nagradzany w Plebiscycie Dyliżanse jako artysta roku i zespół roku.
SILESIAN LINE DANCE
To grupa pasjonatów, tańczących tańce liniowe do muzyki country, skupionych przy Szkole Tańca Liniowego w miejscowości Pszów na Śląsku. Oprócz pokazów tanecznych animują lokalne społeczności i zarażają swoją pasją, biorąc udział w projektach, organizując flash-moby, ucząc tańca liniowego podczas Festiwali, opowiadając o swojej pasji w mediach czy świętując obchody Dnia Muzyki Country. Taniec traktują jako dobra zabawę, możliwość spotkań i propagowania muzyki i tańca country w kraju.