Wystawa POCZUĆ, BY ZROZUMIEĆ- NARRACYJNE MUZEUM JELENIOWATYCH
Wystawa POCZUĆ, BY ZROZUMIEĆ- NARRACYJNE MUZEUM JELENIOWATYCH

Sezon turystyczny jest już za nami, ale tych którym nie udało się odwiedzić w tym roku Stacji Badawczej Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym oraz tych którzy byli, ale już tęsknią zapraszamy w niedzielę 20 września 2020 r. w godz. 11:00-13:00na wyjątkowe spotkanie z jeleniowatymi i to w środku rykowiska.

Wystawa organizowana jest w ramach upowszechniania i promocji działalności naukowej (UiPDN) wspólnie przez Polską Akademię Nauk i Instytut Parazytologii im. W. Stefańskiego PAN oraz przy wsparciu Mazurskiego Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego w Baranowie.

Multisensoryczna wystawa, autorstwa Pawła Bogdaszewskiego, skierowana do dzieci i dorosłych to edukacyjne spotkanie z jeleniowatymi, którego ideą jest przekazanie wiedzy o tym, jak funkcjonuje świat zwierząt, jakimi prawami się rządzi oraz w jaki sposób patrzeć, by widzieć te zależności. Udział w wystawie to okazja, by dowiedzieć się, jak zachowuje się typowy przedstawiciel jeleniowatych, jakie są jego potrzeby życiowe i co czyni go szczęśliwym.

W ramach wydarzenia będzie można zobaczyć wystawę fotografii przyrodniczej, zatytułowaną "Od zmierzchu do świtu" autorstwa Andrzeja Stachurskiego, Krzysztofa Stasiaczka, Żanety Steiner-Bogdaszewskiej i Aleksandry Potrapeluk. Dzięki doświadczeniu i wytrwałości fotografów będą Państwo mieli unikalną możliwość podejrzeć „jeden” wieczór i poranek z życia jeleniowatych.

Wystawa odbędzie się 20 września o godzinie 11.00 w Muzeum znajdującym się na terenie Stacji Badawczej Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym.

Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują więc wcześniejsze zapisy (zapisy możliwe w godzinach 08.00 - 17.00 pod numerem telefonu 609 138 045). Wystawę będzie można zobaczyć również w późniejszych terminach do 30 października 2020 r., a godziny spotkań ukazywać się będą na stronie i
FB Stacji.