To już pewne, mrągowski amfiteatr zmieni wygląd.

Data dodania: 2010.11.24 09:37

3 miliony dofinansowania na amfiteatr.

Jest decyzja w sprawie przebudowy mrągowskiego amfiteatru. Urząd Marszałkowski przyznał na ten cel blisko 3 miliony złotych dofinansowania. Wartość całego projektu szacowana jest na 12,5 miliona złotych, jednak jest szansa, że ostateczny koszt przebudowy będzie dużo mniejszy.

Projekt nowego amfiteatru:
— Dofinansowanie zostało już przyznane. Teraz czekamy na podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim — cieszy się burmistrz miasta Otolia Siemieniec. — Kwota 12,5 miliona złotych jest duża, jednak mamy nadzieję, że po rozstrzygnięciu przetargu na tę inwestycję, znacznie spadnie.
Przebudowa rozpocznie się w przyszłym roku, jednak według zapewnień burmistrz Otolii Siemieniec nie będzie kolidowała z letnimi imprezami — Mazurską Nocą Kabaretową, Piknikiem Country oraz Festiwalem Kultury Kresowej. Nowy amfiteatr po przebudowie będzie mógł pomieścić 5 tysięcy osób.

To już pewne, mrągowski amfiteatr zmieni wygląd. W Mrągowie powstanie nowy amfiteatr. Inwestycję, szacowaną na ponad 12, 5 mln złotych, sfinansuje w większości Gmina Miasto Mragowo, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury wyniesie ok. 3 mln - poinformowała burmistrz Mrągowa, Otolia Siemieniec.

Przedmiotem inwestycji jest projekt przebudowy amfiteatru wraz z zapleczem socjalnym, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Scena została zaprojektowana w miejscu istniejącej, od strony zachodniej, na planie elipsy. Pod sceną umieszczone zostanie zaplecze sceny z garderobami, pomieszczeniami technicznymi, pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi oraz pomieszczeniami małej gastronomii. Zaprojektowano przebudowę istniejącej widowni w postaci uformowania charakterystycznej formy amfiteatru. Liczba miejsc na widowni - ok. 5000 osób. Widownię podzielono na cztery główne sektory. W części centralnej widowni zaprojektowano reżyserkę. Od strony wschodniej w centralnym miejscu pomiędzy wejściami na teren amfiteatru zaprojektowano budynek kas. W części północnej powstanie budynek toalet.

Celem strategicznym projektu jest: wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej oraz konkurencyjności Mrągowa dla mieszkańców i turystów. Następstwem realizacji celu strategicznego będzie realizacja celów szczegółowych takich jak: odpowiednie zagospodarowanie miejsca znanego w regionie, w kraju i za granicą dla wzbogacenia oferty turystycznej regionu, ugruntowanie marki Mrągowa poprzez dbałość o jakość przedsięwzięć związanych z kulturą współczesną, pielęgnowanie tradycji i troska o harmonię z otoczeniem przyrodniczym. Takie działania w konsekwencji doprowadzą do osiągnięcia zadowolenia mieszkańców i turystów.

Wartość całkowita zadania: 12 559 788,58 zł
Dofinansowanie unijne: 2 999 857,74 zł

źródło: www.mragowo.pl i http://mragowo.wm.pl/

facebook
pinterest