Piknik Country

SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

Najbardziej znanym mrągowskim festiwalem jest Piknik Country. Już od ponad 30 lat w Mrągowie rozbrzmiewa muzyka country. Na to muzyczne countrowe święto przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy fanów i turystów, którzy na kilka dni zmieniają oblicze miasta. Westernowe stroje, motocykle, samochody terenowe i osobowe oraz pojazdy konne stanowią wówczas o kolorycie tego mazurskiego miasta. Piknik Country to doskonała zabawa dla fanów muzyki, turystów i mieszkańców Mrągowa. Festiwal Muzyki Country jest najlepszą i najdalej docierającą wizytówką miasta.

 

Piknik Country odbywa się w Mrągowie. Na imprezy płatne zapraszamy do amfiteatru nad jeziorem Czos, a na bezpłatne do centrum miasta - na pl. Unii Europejskiej i do małego amfiteatru.

 

36. odsłona legendarnego Międzynarodowego Festiwalu „Piknik Country&Folk” Mrągowo 2017 zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji zaproszone zostały gwiazdy światowego formatu. Wraz z nimi i z rodzimymi artystami wyruszymy w sentymentalną podróż do krainy country, folku i americany.

Dla tych, którzy nie mieli dotychczas okazji uczestniczyć w Festiwalu jest to więc wyjątkowa szansa, żeby nadrobić stracone lata i poczuć ducha, który co roku unosi się nad Amfiteatrem przy jeziorze Czos. Tych, którzy odwiedzają nas co roku nie będziemy musieli przekonywać! Wiemy, że już planują swoje kolejne urlopy i wakacje w Mrągowie.

Fani Pikniku, nastawcie się na potężną dawkę wspomnień, wzruszeń i świeżych artystycznych wrażeń!

36. Piknik Country & Folk Mrągowo 2017

28-30 lipca amfiteatr nad jeziorem Czos

 

Ramowy program

Piątek 28.07.2017

- koncert Jubileuszowy z okazji XXV lecia zespołu COLORADO, pełen atrakcji , z udziałem zaproszonych gości,

- koncert zespołów: RAWHIDE z Belgii i JIMMY BOZEMAN & Lazy Pigs z USA/Czechy

- recital ALICJI BONCOL i KOALICJI

Sobota 29.07.2017


- Konkurs pn.„SIEDMIU WSPANIAŁYCH” z udziałem najpopularniejszych artystów polskiej sceny country: Alicji Boncol, Lonstara, Tomasza Szweda, Mariusza Kalagi, Lecha i Bożeny Makowieckich, zespołów Babsztyl i Honky Tonk Brothers,

- koncert gwiazdy tegorocznego Pikniku zespołu RAPIDGRASS z USA,

- koncert jubileuszowy XX lecia zespołu KOLTERSI i Czarka Makiewicza oraz zaproszonych gości

Niedziela 30.07.2017


- koncert specjalny pn. „Improwizacje Muzyczne” z udziałem artystów RAPIDGASSU(USA) oraz instrumentalistów i wokalistów polskiej sceny muzycznej w występie opartym na formule jam session

- koncert laureata tegorocznego plebiscytu Dyliżanse w kategoriach: Artysty Roku, Zespołu Roku i Albumu Płytowego Roku – Wojciecha Dudkowskiego z zespołem DROGA NA OSTROŁĘKĘ

Oraz wiele innych punktów programu !!!

 
Piknik Country w mieście - imprezy bezpłatne

Kowbojskie stroje, motocykle, samochody terenowe a przede wszystkim muzyka tworzą niepowtarzalny klimat Pikniku Country. Scena miejska co roku gości znanych i lubianych wykonawców muzyki country oraz laureatów „Przepustki do Mrągowa”.

Nie brakuje takich atrakcji jak: PARADA COUNTRY, pokazy tańca, bicie rekordu Polski w tańcu liniowym, któremu towarzyszą warsztaty tańca country, prowadzone przez zespół Rodeo.


W 2017 roku Piknik Country odbędzie się już po raz 36.

 

 

Zobacz relacje video z XXXII Pikniku Country w Mrągowie

 


Sprzedaż biletów na tegoroczny Festiwal prowadzona jest przez serwis ebilet.pl

Ceny biletów:

28.07.2017, godz. 18:00
59 zł, 79 zł, 109 zł, 129 zł, 200 zł VIP

29.07.2017, godz. 18:00
59 zł, 79 zł, 109 zł, 129 zł, 200 zł VIP

30.07.2017, godz. 18:00
69 zł, 100 zł VIP

Dzieci do 7. r. życia mają wstęp darmowy (bez miejsca siedzącego).

Niepełnosprawni wchodzą za darmo za okazaniem legitymacji.


Informacja, sprzedaż i rezerwacja biletów w Mrągowie - recepcja Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66 lub 89 743 34 73, e-mail: bilety@ckit.mragowo.pl

Plan amfiteatru...

 

Organizatorzy:

Przy współpracy Burmistrz Miasta Mrągowa

Organizacja imprez w mieście - Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

 

Mrągowo

Mikołajki

Szlaki rowerowe

Szlaki piesze

 

Mrągowo

Mikołajki

Kosewo

Młynowo

Piecki

Sorkwity

Marcinkowo


 

 

 

facebook
pinterest