Piknik Country

SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

Najbardziej znanym mrągowskim festiwalem jest Piknik Country. Już od ponad 30 lat w Mrągowie rozbrzmiewa muzyka country. Na to muzyczne countrowe święto przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy fanów i turystów, którzy na kilka dni zmieniają oblicze miasta. Westernowe stroje, motocykle, samochody terenowe i osobowe oraz pojazdy konne stanowią wówczas o kolorycie tego mazurskiego miasta. Piknik Country to doskonała zabawa dla fanów muzyki, turystów i mieszkańców Mrągowa. Festiwal Muzyki Country jest najlepszą i najdalej docierającą wizytówką miasta.

 

Oficjalna informacja od organizatora Pikniku Country:

"Kochani, odpowiemy teraz na najważniejsze z pytań, które odnajdujemy w korespondencji od Was - czy Piknik w tym roku się odbędzie?

Żyjemy w sytuacji do końca nieprzewidywalnej. Stan epidemii paraliżuje nasze życie. Ale tak jest dzisiaj, na 4 miesiące przed terminem tegorocznego festiwalu.

Są wiarygodne prognozy, które mówią, że ta sytuacja potrwać może jeszcze najwyżej do czerwca. Tak więc powinniśmy zakładać, że Piknik odbędzie się już bez przeszkód.

Takie jest nasze podejście, tak również podchodzą do tych prognoz artyści występujący na Pikniku.
Wielu z Was podziela nasz pogląd i kupuje bilety, karnety, pakiety na to wydarzenie. I tym wszystkim bardzo dziękujemy.
Dlatego nadal odsłaniać będziemy kolejne punkty naszego programu, zamieszczać zaproszenia od artystów, podawać informacje o aktualnych etapach przygotowań do imprezy.

A co się stanie gdyby jednak życie wskazało inny scenariusz?

Wtedy postaramy się zmienić termin imprezy, zaś tym którzy zakupili bilety, a ewentualny nowy termin nie będzie odpowiadał, e-Bilet zgodnie z regulaminem, zwróci pieniądze.

Kochani - tegoroczny festiwal, po uciążliwych tygodniach kwarantanny domowej może stać się najradośniejszym świętem muzyki country, okazją do odreagowania stresów i naładowania akumulatorów na kolejne miesiące niełatwego w obecnej sytuacji życia każdego z nas. Oby tak się właśnie stało!"

 

Piknik Country odbywa się w Mrągowie. Na imprezy płatne zapraszamy do amfiteatru nad jeziorem Czos, a na bezpłatne do centrum miasta - na pl. Unii Europejskiej i do małego amfiteatru.

 

W 2020 r. Piknik Country w mieście odbędzie się w dniach 24-26 lipca. Z kolei Taneczny Piknik Country w amfiteatrze odbędzie się w dniach 24-25 lipca.

Przed nami 39. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie! Największy Festiwal Muzyki Country i Folk w Polsce odbędzie się w dniach 24-25 lipca 2020 r. w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie.

Festiwal Piknik Country & Folk 2020 line-up

24.07.2020 piątek
- The Wandering Hearts
- Kwiat Jabłoni
- Agata Karczewska

25.07.2020 sobota
- Georgetta Jones
- Taneczny Piknik: Mariusz Kalaga, Wojciech Dudkowski, Janusz Nastarowicz, Andrzej Trojak, Bożena i Lech Makowieccy, Joanna Dove, Krystyna Mazur i JUCY,  Mirosław Kalisiewicz

Line-up Pikniku Country&Folk w Mrągowie będzie się sukcesywnie wypełniał - wkrótce uzupełnimy go o kolejne atrakcyjne pozycje!

Tegoroczna edycja festiwalu dostarczy atrakcji artystycznych miłośnikom różnych nurtów składających się na pojemny gatunek muzyczny, jakim jest współczesne country. Program z pewnością spełni oczekiwania wszystkich miłośników tradycji i nowoczesności w country.

Pierwszy dzień festiwalu jest adresowany głównie do fanów nowoczesnego folku/alternative country/indie/americany. W tym dniu wystąpią znakomici przedstawiciele tego nurtu: Kwiat Jabłoni, Agata Karczewska z zespołem, czy genialni muzycy i wokaliści z brytyjskiej grupy The Wandering Hearts.

Drugi dzień jest dedykowany fanom tradycyjnego country. Headlinerem tego dnia będzie Georgetta Jones z USA, córka najwybitniejszej przedstawicielki country w całej historii gatunku, Tammy Wynette i George Jonesa.

Georgetta odziedziczyła po swoich rodzicach talent, który będziemy mogli docenić podczas specjalnego koncertu, poświęconego twórczości jej zmarłej matki pt. „Remembered Tammy Wynette”. Usłyszymy w nim największe przeboje królowej country music m.in. „Stand by Your Man”, „Divorce”, „Til I Get It Right”, czy “Apartment#9”.

W sobotni wieczór nie zabraknie także beztroskiej zabawy, którą dostarczy nam specjalnie przygotowany program pt Taneczny Piknik. Wezmą w nim udział popularni polscy artyści: Mariusz Kalaga, Wojciech Dudkowski, Janusz Nastarowicz, Andrzej Trojak, Bożena i Lech Makowieccy, Joanna Dove, Krystyna Mazur i JUCY oraz Mirosław Kalisiewicz. Towarzyszyć im będą polskie i zagraniczne zespoły taneczne.

 

W 2020 roku Piknik Country odbędzie się już po raz 39.

 

 

 

Bilety już w sprzedaży na www.ebilet.pl

Ceny 2020:

Karnet 2 dni: 160 zł, 180 zł, 230 zł, 300 zł, 450 zł

Bilety jednodniowe:
- piątek 99 zł, 109 zł, 139 zł, 175 zł, 250 zł
- sobota 99 zł, 109 zł, 139 zł, 175 zł, 250 zł

Piknik Mrągowo bilety
- Dzieci do 7 roku życia: darmowy wstęp na Festiwal. Dzieci mogą uczestniczyć w imprezie tylko pod opieką osoby dorosłej - zajmują jedno miejsce wraz z opiekunem.
- Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się  na wózkach: darmowy wstęp, za bilet płaci tylko opiekun - prosimy o kontakt mailowy: niepelnosprawni@ebilet.pl 
- Bilety Premium: najlepsze miejsca dostępne w Amfiteatrze
- Bilety VIP:
 - najlepsze miejsca dostępne w Amfiteatrze
- wejście za kulisy festiwalu
-  Pakiety - aby kupić bilety w pakiecie należy wybrać pojedynczy bilet na mapie obiektu i następnie wybrać w oknie dialogowym opcję z pakietem. Wejście z biletem pakietowym wymaga, aby wszystkie osoby korzystające z pakietu wchodziły na wydarzenie w tym samym momencie.

Organizatorzy:

Ameno Event


Przy współpracy Burmistrz Miasta Mrągowa

Organizacja imprez w mieście - Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

 

Mrągowo

Mikołajki

Szlaki rowerowe

Szlaki piesze

 

Mrągowo

Mikołajki

Kosewo

Młynowo

Piecki

Sorkwity

Marcinkowo


 

 

 

facebook
pinterest