Piknik Country

SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

Najbardziej znanym mrągowskim festiwalem jest Piknik Country. Już od ponad 30 lat w Mrągowie rozbrzmiewa muzyka country. Na to muzyczne countrowe święto przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy fanów i turystów, którzy na kilka dni zmieniają oblicze miasta. Westernowe stroje, motocykle, samochody terenowe i osobowe oraz pojazdy konne stanowią wówczas o kolorycie tego mazurskiego miasta. Piknik Country to doskonała zabawa dla fanów muzyki, turystów i mieszkańców Mrągowa. Festiwal Muzyki Country jest najlepszą i najdalej docierającą wizytówką miasta.

 

Piknik Country odbywa się w Mrągowie. Na imprezy płatne zapraszamy do amfiteatru nad jeziorem Czos, a na bezpłatne do centrum miasta - na pl. Unii Europejskiej i do małego amfiteatru.

 

36. odsłona legendarnego Międzynarodowego Festiwalu „Piknik Country&Folk” Mrągowo 2017 zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji zaproszone zostały gwiazdy światowego formatu. Wraz z nimi i z rodzimymi artystami wyruszymy w sentymentalną podróż do krainy country, folku i americany.

Dla tych, którzy nie mieli dotychczas okazji uczestniczyć w Festiwalu jest to więc wyjątkowa szansa, żeby nadrobić stracone lata i poczuć ducha, który co roku unosi się nad Amfiteatrem przy jeziorze Czos. Tych, którzy odwiedzają nas co roku nie będziemy musieli przekonywać! Wiemy, że już planują swoje kolejne urlopy i wakacje w Mrągowie.

Fani Pikniku, nastawcie się na potężną dawkę wspomnień, wzruszeń i świeżych artystycznych wrażeń!

36. Piknik Country & Folk Mrągowo 2017

28-30 lipca amfiteatr nad jeziorem Czos

 PROGRAM koncertów w amfiteatrze nad jeziorem Czos (płatne)

Piątek 28.07.2017
28.07 (piątek), godz. 19:30
Prowadzenie – Paweł Sztompke
Otwarcie - CZAREK MAKIEWICZ (PL)
POWERGRASS (PL)
RAWHIDE (BEL)
ALICJA BONCOL & KOALICJA (PL)
JIMMY BOZEMAN & Lazy Pigs (USA/CZECHY)
COLORADO BAND (PL) - koncert jubileuszowy XXV lecia zespołu
CAROLINE & THE LUCKY ONE (PL)

Sobota 29.07.2017, 19:30
Prowadzenie – Paweł Sztompke
CZAREK MAKIEWICZ I KOLTERSI (PL) - koncert jubileuszowy XX lecia zespołu
KONKURS 7 WSPANIAŁYCH z udziałem: Alicji Boncol, Lonstara, Tomasza Szweda, Bożeny i Lecha Makowieckich, Zbigniewa Hofmana, Czarka Makiewicza, Roberta i Marcina Rybczyńskich, Mariusza Kalagi , zespołu „Country Dudies II” Janusza Tytmana oraz uczestników Konkursu.
JULIAN SUMMERS (Kanada)
RAPIDGRASS (USA)
KASIA POPOWSKA (PL)
PAWEŁ BĄCZKOWSKI i THE GOLD COUNTRY & ROLL BAND (PL)

Niedziela 30.07.2017, 16:00
CASHFLOW (PL)
DROGA NA OSTROŁĘKĘ (PL)
RAPIDGRASS i GOŚCIE (USA/PL)
URSZULA (PL)

 
Piknik Country w mieście - imprezy bezpłatne

Kowbojskie stroje, motocykle, samochody terenowe a przede wszystkim muzyka tworzą niepowtarzalny klimat Pikniku Country. Scena miejska co roku gości znanych i lubianych wykonawców muzyki country oraz laureatów „Przepustki do Mrągowa”.

Nie brakuje takich atrakcji jak: PARADA COUNTRY, pokazy tańca, bicie rekordu Polski w tańcu liniowym, któremu towarzyszą warsztaty tańca country, prowadzone przez zespół Rodeo.

P R O G R A M *
Plac Unii Europejskiej28.07 (piątek)

15.30  Przepustka do Mrągowa – prezentacje:
Weels of Steel Band, Damian Luber Quartet, Country Slide
18.00  Otwarcie Pikniku Country w Mieście
Kawałek Mrągowa
18.30  ST. JAMES HOTEL
20.00  FAYERWERK
21.30  ROY EINAR DRENG & FRIENDS

17.00 / Centrum Kultury i Turystyki - sala Orbita
20-lecie zespołu Czarka Makiewicza
oraz  piosenki „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”
- recital i otwarcie wystawy fotografii Bogdana Pilarczyka


29.07 (sobota)


15.30  Orkiestra Dęta Mrongovia
Strefa country
16.15  ALABAMA BAND
Strefa country
18.00  BLUBERRY HILL
Strefa country
19.45  BOX CANYON
21.30  DROGA NA OSTROŁĘKĘ


30.07 (niedziela)


13.00  ELECTRIC ROOSTERS
14.30  8. Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka - Rekord Polski w Tańcu Liniowym
15.00  CASH FLOW
16.30  CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI - 20-lecie zespołu i piosenki „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”


Imprezy towarzyszące

28.07, 12.00  Maraton Pływacki o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa, Plaża Hotelu Mercure Mrongovia

29.07, 15.00-19.00 / 30.07, 11.00-14.00, plac PCK
Warsztaty taneczne zakończone biciem Rekordu Polski w Tańcu Liniowym
w niedzielę 30.07 ok. godz. 14.30 na ulicy Sobczyńskiego na wysokości miejskiego amfiteatru!
28-30.07, Nikutowo
Country na wojskowo – pokazy sprzętu wojskowego

30.07, 12.00 PARADA COUNTRY

 
ARTYŚCI Pikniku Country w Mieście

ROY EINAR DRENG & FRIENDS
Roy Einar Dreng – norweski muzyk, autor tekstów, wokalista i gitarzysta. Jest znaczącą postacią norweskiej sceny country blues, folk i ballad. Koncertuje solowo oraz z towarzyszeniem muzyków, pod nazwą R.E.Dreng & Friends. Od dziecka fascynował się muzyką nurtu americana i zainspirowany takimi artystami jak Johnny Cash czy Willie Nelson, a w późniejszym czasie Bob Dylan, czerpiąc wzorce z ich dokonań rozpoczął twórczość własną. W swoich utworach nie boi się poruszać trudnych tematów politycznych, religijnych oraz skomplikowanych relacji międzyludzkich. Mocne i oryginalnie ujęte teksty  są jednak niezwykle ciepłe w przekazie, złagodzone przez muzykę folk, dźwięki charakterystyczne dla country i ciepłą barwę głosu. Koncertuje w Norwegii, Danii, Włoszech i coraz częściej na polskich scenach wykonując utwory własne oraz standardy muzyki americana. W 2016 roku z zespołem R.E. Dreng & Friends wydał swoją trzecią płytę „ Middle of the Night”,również w wersji winylowej. Album wyprodukowany przez Tor Arne Hansena  z masteringiem Davida Shipley z Foxwood Mastering w Nashville. Utwory są  dostępne na wszystkich kanałach streamingowych jak Spotify, Tidal etc. Obecnie pracuje nad czwartym albumem. Na scenie miejskiej w Mrągowie wystąpi wraz zespołem złożonym z utalentowanych i uznanych muzyków. W skład zespołu R.E. DRENG& FRIENDS  wchodzą:  Roy Einar Dreng - wokal, gitara akustyczna i harmonijka; Tor Arne Hansen - bas, wokal; Vicky Maria Hvidsten - wokal;  Ronnie Gerrard - skrzypce i citern; Leiv Inge Kvilhaug - gitara.

CEZARY MAKIEWICZ
Lider i założyciel zespołu KOLTERSI, śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Znany dzięki piosence „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, która w tym roku liczy sobie już 20 lat! Jubileusz 20 – lecia swojej działalności artystycznej obchodzi także sam autor utworu a podwójne urodziny obchodzić będziemy podczas tegorocznego Pikniku Country.
Kompozycje Cezarego Makiewicza to propozycja innego spojrzenia na country. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączanie elementów muzyki rock, pop i folk tworzą nową jakość na polskim rynku tego gatunku muzyki. Artysta zwraca szczególną uwagę na treść, dzięki czemu słowa w piosenkach stanowią bardzo ważny element.  Koncertuje z dużym powodzeniem w wielu miejscach w kraju. Od 2007 roku jest także członkiem legendarnej grupy „Babsztyl”.

BOX CANYON
Z country w rodowodzie, z rocknrollem płynącym w żyłach, z bluesem w sercu i funkowym przytupem formacja BOX CANYON od roku gości na polskich scenach. Tworzy ją czterech muzyków z trzech różnych krajów. Oliver Skett gitarzysta z Anglii, dwóch Ślązaków Michał Rostański i Artur Iwanecki oraz twórca całego zamieszania Amerykanin z Nowego Jorku Jeff Shiffman. Powstały w Katowicach zespół na scenie prezentuje dźwięki tak zwanych Americana, będącej mieszanką ulubionych jankeskich rytmów.

BLUBERRY HIL
Bluberry Hill to trio grające rockabilly oraz hillbilly - wczesną formę amerykańskiego rock and rolla. Nasze koncerty to powrót do buntowniczych lat 50tych, w których królowały gangi motocyklistów. Z pomadą na włosach, gorące pin-upki i wolnoobrotowe Cadillaki. Przypominamy utwory zarówno znanych, jak i niszowych artystów tej epoki, m. in. Elvisa Presleya, Gene'a Vincenta, Brendy Lee, Charliego Feathersa oraz Andy'ego Starra. Nasz autorski materiał nawiązuje do tradycji brzmieniowych Sun Records. Skład zespołu: Zofia Szulakowska - wokal, gitara akustyczna; Dominik Gręda - gitara prowadząca; Andrzej Chorzela - kontrabas.

ST. JAMES HOTEL
Świeże brzmienie oraz nurt alt-country to ich znak rozpoznawczy. St. JAMES HOTEL ucieka od tradycyjnych porównań, prezentując materiał oryginalny, pozbawiony wszelkiej kalki. Świetne piosenki i żywiołowe granie doceniono na wielu festiwalach w całej Polsce, w tym na mrągowskich Impresjach artystycznych Śpiewające Obrazy 2016 /zdobywcy II nagrody/.  Z nowym materiałem i muzycznymi niespodziankami w stylu country usłyszymy ich w składzie: Tomasz Pełczyński (gitara, śpiew), Michał Markowicz (gitara basowa), Marek Wilczyński (perkusja).

ALABAMA BAND
Alabama Band to zespół który najchętniej wykonuje utwory z nowego nurtu muzyki country nie stroniąc jednak od standardów takich wykonawców jak Hank Williams, Johnny Cash, Bill Monroe, John Denver czy Ricky Skaggs. Niewątpliwym atutem zespołu jest trzech śpiewających gitarzystów oraz dynamiczny, taneczny repertuar doskonale sprawdzający się na wszelkiego rodzaju imprezach . W skład zespołu wchodzą: Andrzej Samson - gitara akustyczna, śpiew, Grzegorz Kopka - gitara solowa, śpiew, Ania Rybczyńska – skrzypce, Krzysztof "Edi" Dyczkowski - gitara basowa, Stanisław Krzemiński – perkusja, Tomek "Szafran" Szafrański - perkusja.

DROGA NA OSTROŁĘKĘ
Zespół muzyczny grający szeroko pojętą muzykę country. Ma na swoim koncie sporo osiągnięć: Nowy Wykonawca Roku (Wojciech Dudkowski) 2010, Piosenka Roku 2010 - "Jak dogonić mogę wiatr", Zespół Roku 2011 i 2013, II Nagroda w konkursie na Nową Piosenkę Country Piknik Country 2011 - "Moje serce to nie hotel", Piosenka Roku 2013 - "Berek" I Nagroda w Konkursie na Nową Piosenkę Country Piknik Country Mrągowo 2014 - "Oszaleć można". W skład zespołu wchodzą Wojciech Dudkowski - Gitara, mandolina, harmonijka, śpiew, Wojciech Richter - Gitara, śpiew, Wojciech Drężek - Akordeon, śpiew, Marek Rudziński - Perkusja, śpiew, Adam Wołosz - Gitara basowa, śpiew, Mirosław Szczubełek - instrumenty perkusyjne

CASHFLOW
Zespoł nurtu country i rockn`roll w Polsce. Tworzą go zawodowi muzycy oraz miłośnicy tych dwóch wspomianych nurtów muzycznych. Charyzmatyczny wokal, wirtuozerskie solówki gitarowe oraz precyzyjna sekcja rytmiczna sprawiają że koncerty Cashflow na długo zapisują się w pamięci! Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia m.in. III miejsce w prestiżowym International Music Award w Pulman City czy też tytuł Nowy Wykonawca Roku 2015 wg Plebiscytu Dyliżanse 2015. Skład: Grzegorz Sykała (wokal, gitara), Łukasz Kulczak (gitara), Robert Szukała (bas, II wokal), Olek Olkowski (perkusja).

FAYERWERK
Filarem zespołu jest jego lider i współzałożyciel, gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów Bogdan Lesiak. Długoletnim jego członkiem jest także perkusista Miłosz Cichecki. Zespół z ponad trzydziestoletnią historią, posiadający ogromne doświadczenie estradowe. Laureat niezliczonej ilości nagród na wielu festiwalach i przeglądach piosenki. Już niebawem zagrają dla nas w składzie: Jennifer Schwartz (wokal), Julia Kuśnierczyk (wokal - chórki), Bogdan Lesiak (gitara elektryczna i akustyczna, wokal), Artur Lesiak (klawisze, gitara elektryczna), Tadeusz Bocheński (gitara basowa), Miłosz Cichecki (perkusja).

ELECTRIC ROOSTERS
Ich muzyczny wyraz charakteryzują najlepiej terminy: country i rock. To właśnie na styku tych gatunków odnaleźć można stylistyczne oblicze zespołu, w którego skład wchodzą: Władek Magiera (wokal, gitara akustyczna), Wiesław Gniazdowski (wokal, gitara basowa), Ryszard Ogorzelec (gitara), Edmund Bogacz (gitara), Zbigniew Tarasiewicz (perkusja).


ZESPOŁY PRZEPUSTKI DO MRĄGOWA

WHEELS OF STEEL BAND
Grupa została założona w Kielcach w 2006 r. Przez grającego na pedal steel gitar Jerzego Dudka. W jej skład weszli młodzi muzycy związani wcześniej z innymi gatunkami muzycznymi – rock, funky, pop, bluesem. Zespół wykonuje współczesną muzykę honky tonk mocno osadzoną w country rocku i pracuje nad nowym repertuarem, który w przyszłości ma się głównie składać z utworów własnych. Skład: Michał Tokarski (wokal, gitara), Szymon Jaros (gitary, banjo), Ernest Dudek (bas), Karol Krąż (perkusja), Jerzy Dudek (Pedal steel gitar, banjo).

DAMIAN LUBER QUARTET
Muzyk ze sporym doświadczeniem i dorobkiem muzycznym. Swój warsztat gitarowy szkolił pod okiem najlepszych: Johna Gomm` a, Mike` a Dawes` a i Thomasa Leeb`a. Wspólnie z Jackiem Szułą(harmonijki), Marianem Wiśniewskim (kontrabas, bas) oraz Leszkiem Szewczugą (instrumenty perkusyjne, perkusja) tworzą Damian Luber Quartet.

COUNTRY SLIDE
Zespół powstał z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Romka Vorbtodta. Nazwa pochodzi od techniki gitarowej slide, którą często stosuje. Czynnie koncertują w Polsce i poza granicami kraju. W Mrągowie obok lidera grupy usłyszymy i zobaczymy Rafała Oryńczuka (gitara, spiew), Piotra Czarneckiego (bas) oraz Tomasza Matusika (perkusja).

 
taniec - STREFA COUNTRY

Strefa Country istnieje od 1993 r. i jest pierwszym w Polsce zespołem tańczącym country.  Założycielem zespołu była Maryla Czarnecka, która zaszczepiła na polskiej ziemi taniec prosto z Montany, Kolorado i Teksasu. Od 1997 do 2004 r. zespół prowadził Robert Roswadowski. Strefa Country jest autorem pierwszych w Polsce widowisk taneczno-muzycznych, stworzonych z potrzeby ukazania różnorodności muzyki country oraz jej związków z muzyką irlandzką, flamenco, czy rock’n roll’em. Zespół był gościem kilkunastu programów telewizyjnych m.in.: Country Club, Country Bar w Telewizji Katowice, Strefa Country w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym, Country Rodeo w TVP1, TVP Gdańsk, Canal +.

 

* program może ulec zmianomW 2017 roku Piknik Country odbędzie się już po raz 36.

 

 

Zobacz relacje video z XXXII Pikniku Country w Mrągowie

 


Sprzedaż biletów na tegoroczny Festiwal prowadzona jest przez serwis ebilet.pl

Ceny biletów:

28.07.2017, godz. 18:00
59 zł, 79 zł, 109 zł, 129 zł, 200 zł VIP

29.07.2017, godz. 18:00
59 zł, 79 zł, 109 zł, 129 zł, 200 zł VIP

30.07.2017, godz. 18:00
69 zł, 100 zł VIP

Dzieci do 7. r. życia mają wstęp darmowy (bez miejsca siedzącego).

Niepełnosprawni wchodzą za darmo za okazaniem legitymacji.


Informacja, sprzedaż i rezerwacja biletów w Mrągowie - recepcja Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66 lub 89 743 34 73, e-mail: bilety@ckit.mragowo.pl

Plan amfiteatru...

 

Organizatorzy:

Przy współpracy Burmistrz Miasta Mrągowa

Organizacja imprez w mieście - Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

 

Mrągowo

Mikołajki

Szlaki rowerowe

Szlaki piesze

 

Mrągowo

Mikołajki

Kosewo

Młynowo

Piecki

Sorkwity

Marcinkowo


 

 

 

facebook
pinterest