Aktywnie Mrągowo

Atrakcje
Mrągowo
Aktywnie

Na zwolenników aktywnych form wypoczynku czekają w Mrągowie: spływy kajakowe, wycieczki piesze i rowerowe, jazda konna. Z miasta wiodą liczne i ciekawe szlaki wędrówek pieszych, rowerowych i wodnych m.in. do Kętrzyna, Reszla, Świętej Lipki i na szlak Wielkich Jezior Mazurskich. W mieście swój początek biorą trzy szlaki rowerowe: niebieski, zielony i żółty, szlaki piesze: czarny do Szestna i żółty na Górę Czterech Wiatrów. Mrągowo znajduje się również na szlaku kajakowym rzeki Dajny. Zwolennicy sportów zimowych do swojej dyspozycji mają na terenie miasta oznakowane dwie trasy narciarstwa biegowego.

Będąc na Ziemi Mrągowskiej nie sposób jest pominąć całorocznego
Ośrodka Sportowego „Góra Czterech Wiatrów”, bowiem na Mazurach lepiej niż w górach! Nie trzeba jeździć w góry, by zaznać przyjemności szusowania po ośnieżonych stokach. Góra Czterech Wiatrów zaprasza także latem. Wypożyczyć tam można quady, rowery, sprzęt wodny, smacznie zjeść i podziwiać panoramę Mrągowa i okolic.

Mrągowo słynie z
Klubu Żeglarskiego „Baza” w którym trenowało wielu mistrzów Polski, Europy, Świata oraz olimpijczyków. Jezioro Czos nad którym położone jest miasto zachęca do uprawiania żeglarstwa i kajakarstwa.

W roku 2011 w ogólnopolskim konkursie dla miejscowości, w których szczególnie przykłada się wagę do aktywnego spędzania wolnego czasu i rekreacji Mrągowo otrzymało tytuł „Aktywne Miasto”. Uwzględnione zostało zarówna stan i ilość infrastruktury sportowej jak i aktywność mieszkańców.

 

Niebieski szlak rowerowy „Duża pętla mrągowska”
Zielony szlak rowerowy „Wokół jeziora Juno”
Żółty szlak rowerowy "Lasy Sorkwickie"

Czerwony pieszy „Szlak pięciu jezior”

Czerwony szlak narciarstwa biegowego w Parku Słowackiego
Zielony szlak narciarstwa biegowego "Nad jeziorem Czos"
Kajakowy szlak Dajny
Trasa Staromiejska
Trasa Zakochanych
Trasa Festiwalowa
Trasa Garbate Mrągowo
Trasa spacerowa w Parku Słowackiego
Trasa Poznaj Mrągowo
Całoroczny Ośrodek Sportowy „Góra Czterech Wiatrów”
  Lodowisko w Mrągowie
Wędkarstwo
Lot balonem
Loty widokowe paralotnią nad Mrągowem


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook
pinterest