Festiwalowe Mrągowo
Festiwalowe Mrągowo

Muzyka jest towarzyszką naszego codziennego dnia. Można się przy niej dobrze bawić, można cofnąć w czasie, zapomnieć albo przeciwnie - przywołać wspomnienia. Po paletę muzycznych emocji warto wybrać się do Mrągowa, które już od dawna specjalizuje się w turystyce festiwalowej jako wyjątkowej formie życia kulturalnego i artystycznego. A jeśli dodatkowo nie brakuje pozamuzycznych atrakcji, atmosfery nie do podrobienia i mazurskich okoliczności przyrody, Mrągowo staje się idealną destynacją wakacyjnych wojaży.

Mrągowo zwane jest Festiwalowym Miastem nie bez powodu. Usłyszycie tu tak wiele różnych gatunków muzycznych, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Muzykę Country reprezentuje słynny Piknik Country, rozrywkową - Festiwal Weselnych Przebojów, sentymentalną muzykę kresową - Festiwal Kultury Kresowej, a po drodze usłyszycie i pieśni Romów, i muzykę rockową, i pop, i jazz... Coś dobrego dla każdego. 

Latem różnorodne wydarzenia (muzyczne, sportowe, kulinarne) organizowane są na świeżym powietrzu, w kilku miejscach na terenie miasta: w małym amfiteatrze i na Pl. Unii Europejskiej w centrum miasta, na molo i Skwerze Jana Pawła II oraz w słynnym amfiteatrze nad jeziorem Czos. Z kolei jesienią i zimą imprezy odbywają się w Mrągowskim Centrum Kultury, a wśród posezonowej oferty wyróżniają się spektakle teatralne, retransmisje oper i bardziej kameralne niż latem koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Polub FB Festiwalowe Mrągowo

Odwiedź stronę www.festiwalowemragowo.pl
KALENDARZ IMPREZ W MRĄGOWIE 2024
 
Ponad 30 wakacyjnych wydarzeń zaplanowano w kalendarzu imprez w Mrągowie. Sześć z nich odbędzie się w Festiwalowym Amfiteatrze nad jeziorem Czos, a pozostałe w różnych częściach miasta, tworząc letni klimat.
Imprezowy lipiec w Mrągowie rozpoczniemy świętem naszego miasta! W tym roku koncert główny Dni Mrągowa zaplanowano na Placu Unii Europejskiej, a gwiazdą imprezy będzie Sylwia Grzeszczak. Pierwszy wakacyjny miesiąc obfitować będzie głównie w mniejsze, kameralne wydarzenia odbywające się w przestrzeni miejskiej. Nie zabraknie sprawdzonych atrakcji, takich jak Letnie Koncerty na Deptaku czy Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego. Do wakacyjnego kalendarza imprez powraca również Święto Maślanki Mrągowskiej, a nowością będą kino plenerowe oraz wystawa psów rasowych.
Festiwalowy sezon rozpocznie legendarny Piknik Country Mrągowo. Ta impreza od 43 lat w ostatnich dniach lipca przyciąga do serca Mazur tysiące fanów muzyki country. Sierpień, ze względu na trwającą przebudowę amfiteatru nad jeziorem Czos, przyniesie prawdziwą kulminację festiwalowego sezonu. Tego lata na deskach amfiteatru wystąpi Agnieszka Chylińska, jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej sceny muzycznej.
Ponadto, podobnie jak w latach poprzednich, zaprezentowane zostaną nowe skecze i dowcipy polskich kabaretów i komików, dostarczając widzom solidnej dawki śmiechu. Wśród licznych imprez nie zabraknie również charytatywnego Festiwalu 12 Godzin - Serce Mazur, wspierającego polską transplantologię. Tego lata Mrągowo stanie się również stolicą miłośników polskiej muzyki weselnej. W sierpniu w mieście nad Czosem odbędzie się również festiwal kresowych serc.
 
Zachęcamy do skorzystania z Kalendarza imprez ⬇⬇⬇ Po wybraniu daty bądź przedziału dat, wyświetli się spis imprez. Imprezy dodawane są na bieżąco.

⬇⬇⬇