W zdrowym ciele zdrowy duch – czyli mikołajki w Mrongoville.

Data dodania: 2010.11.25 10:27

Dzięki Pani Burmistrz Otolii Siemieniec, również w tym roku dzieci z mrągowskich szkół będą mogły skorzystać bezpłatnie z rozrywek w Miasteczku Westernowym MRONGOVILLE.

Impreza, którą zamierzamy zrealizować, jest poniekąd kontynuacją projektu edukacyjnego realizowanego podczas minionych ferii zimowych. Tak, jak poprzednio program z cyklu „w zdrowym ciele zdrowy duch” realizowany jest w ramach profilaktyki przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Cel profilaktyczny będzie realizowany przede wszystkim przez: pokazanie niebezpieczeństw związanych ze spożywaniem alkoholu oraz jego szkodliwością na życie w rodzinie i społeczeństwie. Podczas festynu odbędą się gry i zabawy z udziałem Mrągowskiej Policji. Będziemy także promować bezpieczeństwo poprzez konkursy plastyczne i pokazy, które poprowadzą strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Mrągowie.
Dzieci będą mogły skorzystać z przejażdżki prawdziwym dyliżansem oraz zobaczyć samochody terenowe podczas przeprawy po torze off roadowym.
Przy tego typu imprezie dla dzieci nie może zabraknąć niespodzianek, które również gwarantujemy. Jako główną atrakcje zaplanowaliśmy wspólne świąteczne ognisko.
W tegorocznych obchodach dnia św. Mikołaja w Miasteczku MRONGOVILLE udział zadeklarowały cztery mrągowskie szkoły. W sumie spodziewamy się około 400 małych gości. Dzięki uprzejmości Pani Burmistrz dzieci z poszczególnych szkół będą miały zapewniony dojazd do MRONGOVILLE i powrót do szkół zaraz po imprezie.

Projekt realizowany z funduszy UM na rzecz profilaktyki uzależnień od alkoholu.

Źródło: www.mragowo.pl

facebook
pinterest