Mikołajki z jarmarkiem świątecznym

Data dodania: 2011.11.28 10:35

Tradycyjnie na początku grudnia organizowane są „Mikołajki w Mikołajkach”. W tym roku odbędą się one 4 grudnia i od godziny 11.00 na sali widowiskowej w Centrum Kultury „Kłobuk” swoje artystyczne talenty zaprezentują przedstawiciele szkół z terenu całej gminy.

Z kolei na placu przed budynkiem „Kłobuka” główną atrakcją będą stoiska regionalnych twórców, gdzie znaleźć będzie można gustowne malunki na wyrobach ceramicznych, ręcznie malowane bombki świąteczne, drewniane rzeźby czy ozdoby z bursztynów.

Osoby lubiące aktywne świętowanie powinny zainteresować się Mikołajkowym Biegiem Krajoznawczym o Puchar Burmistrza Mikołajek. Ten 10 kilometrowy sprint przebiegać będzie od budynku Centrum Kultury do rezerwatu Łuknajno. Nie zbraknie też „biegu krasnali”, który oczywiście odbędzie się na znacznie krótszym odcinku.

W tym roku nie zabraknie Świętego Mikołaja, który razem z Wirtualną Polską wręczy najmłodszym mieszkańcom naszej gminy prezenty w postaci m.in. książek dla dzieci.

Tradycyjnie w „Mikołajki w Mikołajkach” angażują się całe rodziny. Dlatego prócz specjałów prosto z grilla nad którym pieczę będą sprawować radni z Klubu Radnych „Mikołajki” będzie można spróbować domowych wypieków przygotowanych przez mieszkańców.

Wszystkich twórców regionalnych, którzy są zainteresowani bezpłatnym miejscem na swoje stoisko podczas mikołajkowego jarmarku prosimy o kontakt z CK „Kłobuk” pod adresem e-mail:
klobuk@mikolajki.pl

facebook
pinterest