Jesienny koncert w trzech aktach

Data dodania: 2016.10.07 10:58

Wyjątkowy wieczór koncertowy odbędzie się dzisiaj w centrum miasta. W Gościńcu Molo zagrają polska i niemiecka orkiestra dęta oraz chór żeński z Piecek. Idealna propozycja na piątkową niepogodę.

 

Trzy zespoły, trzy repertuary, trzy akty…

Muzyka towarzyszy im każdego dnia, dlatego postanowili dać bezpłatny koncert również mrągowianom, mimo że grupa muzyków w Mrągowie przebywa na prywatnym urlopie. Dzisiejszego wieczoru zagra Orkiestra Dęta Hechthausen Oste Musikanten z Niemiec. Bogaty repertuar zespołu od klasycznych utworów po rytmy latynoamerykańskie.

Dzisiejszego wieczora zagra również Mrongovia-Orkiestra Dęta, która czynnie uczestniczy w życiu naszego miasta. Pod batutą Andrzeja Regieca grają zarówno mrągowianie, jak i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Ponadto w Gościńcu Molo będzie można usłyszeć Masuren Klang. W repertuarze żeńskiego chóru z Piecek znajduje się około stu ludowych piosenek – wschodniopruskich, mazurskich i polskich. Zespół śpiewa przy akompaniamencie akordeonu. Występuje w strojach nawiązujących do ludowego stroju mazurskiego.

Zapowiada się wyjątkowo klimatyczny piątek 07.10.2016 r. w Mrągowie. Koncert odbędzie się dzisiaj o godzinie 17.00 w Gościńcu Molo. Wstęp bezpłatny.

 

facebook
pinterest